Το pasticcio του Αουντέρο “χόρτασε” την Μπολόνια (video)

Pasticcio σημαίνει κάτι μπερδεμένο... ο τερματοφύλακας της Σαμπντόρια Αουντέρο ήταν εντελώς μπερδεμένος, ήταν αλλού στο ματς με την Μπολόνια. Η Μπολόνια νίκησε 3-0 την Σαμπ με τον τερματοφύλακα των Γενοβέζων να ευθύνεται σε όλα τα γκολ και να καταδικάζει την ομάδα του σε ήττα!

Pasticcio σημαίνει κάτι μπερδεμένο… ο τερματοφύλακας της Σαμπντόρια Αουντέρο ήταν εντελώς μπερδεμένος, ήταν αλλού στο ματς με την Μπολόνια. Η Μπολόνια νίκησε 3-0 την Σαμπ με τον τερματοφύλακα των Γενοβέζων να ευθύνεται σε όλα τα γκολ και να καταδικάζει την ομάδα του σε ήττα!

Η Μπολόνια ήταν καλύτερη και άξιζε τη νίκη. Κάποια στιγμή το γκολ θα ερχόταν. Η Σαμπντόρια ήταν ακίνδυνη! Ο Σοριάνο δις μόνος του απέναντι στην εστία κατάφερε να αστοχήσει στο 25ο και το 42ο λεπτό ενώ το καταπληκτικό σουτ του Τζεμαϊλί που κατέληξε στα δίχτυα του Αουντέρο δεν μέτρησε σωστά, με την βοήθεια του VAR!!

Και κάπου εκεί ανέλαβε ο Αουντέρο…

Σε φάουλ του Πουλγκαρ στο 55ο λεπτό δεν κατάφερε να αποκρούσει και στην συνέχεια με κωμικοτραγική αντίδραση και χωρίς πίεση έστειλε την μπάλα στον συμπαίκτη του Τονέλι και στα δίχτυα…

Στο 69ο λεπτό σε φάουλ του Πούλγκαρ ξανά… σχεδόν από την γωνία του κόρνερ είδε την μπάλα να περνάει από πάνω του και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0…

Και στο 83ο λεπτό σε αδύναμο γυριστό σουτ του Ορσολίνι μπερδεύτηκε, η μπάλα του έφυγε από τα χέρια και κατέληξε στα δίχτυα!

Τελικό σκορ 3-0 και η Μπολόνια για πρώτη φορά μετά από δεκατέσσερα χρόνια πέτυχε τέταρτη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη αλλά κυρίως ξέφυγε στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ : Σκορούπσκι – Εμπάγε, Ντανίλο (89′ Ελάντερ), Λιάνκο, Κρέιτσι – Πούλγκαρ, Τζεμαϊλί (76′ Πόλι), Σοριάνο (86′ Ντόνσα) – Ορσολίνι, Σανσόνε, Παλάσιο

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ : Αουντέρο – Σάλα, Τονέλι, Άντερσεν, Μούρου (81′ Γιάνκτο) – Έκνταλ, Πρατ, Λινέτι (67′ Καπράρι), Ραμίρες (59′ Σαπονάρα) – Ντεφρέλ, Κουαλιαρέλα