ΤσεντεβίταΛοκομοτίβ Κ.ΧίμκιBC Nizhny NovgorodΟυνικάχα ΜάλαγαALBA BerlinBayern MunchenUnion OlimpijaLietuvos Rytas
05/04/2017 • 23:27

Στην Ευρωλίγκα η Μάλαγα!

Η Μάλαγα επιστρέφει στην Ευρωλίγκα, αφού νίκησε με εκτός έδρας τη Βαλένθια στον τρίτο τελικό του Eurocup, κατακτώντας το τρόπαιο με σούπερ ανατροπή!

MVP o Σαν Εμετέριο

Ο Φερνάντο Σαν Εμετέριο αναδείχθηκε MVP των τρίτων αγώνων της ημιτελικής φάσης του EuroCup.

Ο Ντούσκο Ιβάνοβιτς
      04/03/2017 • 14:48

Άλλη φάση ο Ιβάνοβιτς (photo)

Δείτε το νέο look του Ντούσκο Ιβάνοβιτς, ο οποίος κατά το παρελθόν έχει περάσει από τον πάγκο του Παναθηναϊκού.

Ολυμπιακός-Μίσκολτς
        08/12/2016 • 19:39

Σούπερ Ολυμπιακός «πάτησε» τη Μίσκολτς (video)

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Ολυμπιακός απέναντι στην Αλούιβεντ Μίσκολτς για την 5η αγωνιστική του Eurocup, παίρνοντας επιβλητική νίκη με 93-58 στη Γλυφάδα, κρατώντας πλέον την πρόκριση στα χέρια του.

Καπογιάννη
        07/12/2016 • 20:50
        Γιακίν Ντόγκου-Ολυμπιακός
        01/12/2016 • 19:35

Κατέρρευσε στο τέλος

Με ένα τραγικό τέταρτο δεκάλεπτο, η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού γνώρισε την ήττα 83-63 στην Τουρκία από τη Γιακίν Ντόγκου για το Eurocup, με την πρόκριση πάντως να είναι στο χέρι των ερυθρόλευκων.

Ολυμπιακός... στην παράταση (video)

Στη δεύτερη νίκη του στο Eurocup έφτασε η ομάδα μπάσκετ γυναικών του Ολυμπιακού, παίρνοντας τη νίκη με 85-78 στην παράταση κόντρα στη Γκουντ Έιντζελς Κόζιτσε.

Ολυμπιακός, γυναίκες
            03/11/2016 • 19:55

Έγραψε ιστορία ο Ολυμπιακός (video)

Την πρώτη ευρωπαϊκή νίκη στην ιστορία της πήρε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού, που για τη 2η αγωνιστική του Eurocup πέρασε με 61-60 από την Ουγγαρία κόντρα στη Μίσκολτς.

27/10/2016 • 19:41

Με το "αριστερό" ο Ολυμπιακός (video)

Αγχωμένος και νευρικός, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε στο ευρωπαϊκό του ντεμπούτο στο Eurocup με 53-55 από τη Γιακίν Ντόγκου στη Γλυφάδα, έχοντας δικαιολογημένα διαιτητικά παράπονα για την προτελευταία του επίθεση...

22/05/2017 • 09:04

Χωρίς άγχη αλλά με καλή διάθεση κι επιθετικό πάθος το ματς στην Μανίσα

Η επιλογή του συγκεκριμένου, αδιάφορου βαθμολογικά, παιχνιδιού για το Τουρκικό πρωτάθλημα γίνεται μόνον και μόνο λόγω της αγωνιστικής κατάστασης των δύο ομάδων οι οποίες απαλλαγμένες από το άγχος παίζουν πιο ελεύθερα στα τελευταία τους παιχνίδια βγάζοντας στην επιφάνεια τις επιθετικές τους αρετές.