Πανέτοιμος για πρόκριση ο Προμηθέας

Ο Προμηθέας θέλει μόνο τη νίκη στην εντός έδρας αναμέτρηση με το Στρασβούργο, προκειμένου να πανηγυρίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Basketball Champions League (19:30 Novasports2HD).
Θωμάς Ναλμπάντης
22/01/2019 • 11:28
Οι παίκτες του Προμηθέα
  • shares
Ο Προμηθέας θέλει μόνο τη νίκη στην εντός έδρας αναμέτρηση με το Στρασβούργο, προκειμένου να πανηγυρίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Basketball Champions League (19:30 Novasports2HD). Οι Πατρινοί θέλουν ψάχνει μια νίκη με πάνω από πέντε πόντους, καθώς στο πρώτο ματς των δυο ομάδων στη Γαλλία είχε ηττηθεί με 83-78. Ο Μάκης Γιατράς δεν αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών για το συγκεκριμένο ματς. Μπορείτε να ακούσετε σε ηχητική μετάδοση την εξέλιξη της αναμέτρησης της Πάτρας, μέσω της Web TV του Novasports.gr.

Το πρόγραμμα της δωδέκατης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α’ Όμιλος 
Μπάνβιτ - Αβελίνο (22/01, 21:00) 
Λούντβιγκσμπουργκ - Βέντσπιλς (22/01, 21:00) 
Λε Μαν - Νίζνι Νόβγκοροντ (22/01, 21:30) 
Μούρθια - Ανβίλ (22/01), 21:30) 

Βαθμολογία 
1. Μούρθια 10-1 
2. Αβελίνο 7-4 
3. Μπάνβιτ 7-4 
4. Νίζνι 5-6 
5. Βέντσπιλς 4-7 
6. Λε Μαν 4-7 
7. Ανβίλ 4-7 
8. Λούντβιγκσμπουργκ 3-8 

Β’ Όμιλος 
Βενέτσια - Βόννη (22/01, 21:30) 
ΠΑΟΚ - Όπαβα (23/01, 19:30) 
Φρίμπουργκ - Ναντέρ (23/01, 21:00) 
Χάποελ Χολόν - Τενερίφη (23/01, 21:00) 

Βαθμολογία 
1. Τενερίφη 9-2 
2. Βενέτσια 8-3 
3. Χάποελ Χολόν 7-4 
4. Ναντέρ 6-5 
5. ΠΑΟΚ 6-5 
6. Βόννη 4-7 
7. Φρίμπουργκ 3-8 
8. Όπαβα 1-10 

Γ’ Όμιλος 
Νίμπουρκ - Χάποελ Ιερουσαλήμ (22/01, 19:30) 
Μπάμπεργκ - Αντβέρπ (23/01, 21:00) 
Ντιζόν - Λιετκαμπέλις (23/01, 21:30) 
Φουενλαμπράδα - ΑΕΚ (23/01, 21:30) 

Βαθμολογία 
1. ΑΕΚ 9-2 
2. Χάποελ Ιερουσαλήμ 9-2 
3. Μπάμπεργκ 7-4 
4. Αντβέρπ 6-5 
5. Λιετκαμπέλις 4-7 
6. Ντιζόν 3-8 
7. Νίμπουρκ 3-8 
8. Φουενλαμπράδα 3-8 

Δ’ Όμιλος 
Προμηθέας - Στρασμπούρ (22/01, 19:30) 
Οστάνδη - Μπαϊρόιτ (22/01, 21:30) 
Νεπτούνας - Ολίμπια Λιουμπλιάνας (23/01, 19:00) 
Βίρτους Μπολόνια - Μπεσίκτας (23/01, 21:30) 

Βαθμολογία 
1. Μπολόνια 9-2 
2. Προμηθέας 7-4 
3. Στρασμπούρ 6-5 
4. Μπεσίκτας 6-5 
5. Νεπτούνας 5-6 
6. Οστάνδη 5-6 
7. Μπαϊρόιτ 4-7 
8. Ολίμπια 1-10 
Γράψτε το σχόλιο σας...