ΑΕΚΑρηςΠΑΟΚBanvitBesiktasCibona Le Mans SarthePartizanVareseZielona GoraSIG StrasbourgPinar KarsiyakaDinamo SassariAS MonacoVilleurbanneAvtodor SaratovBakken BearsCEZ NymburkOldenburg
19/11/2017 • 16:39

«Τα βήματα τα είδατε»;

Πριν από μερικές ημέρες η FIBA χαρακτήρισε λάθος το ότι δεν δόθηκε φάουλ στην εκπνοή του αγώνα του Άρη με την Αβελίνο στον Παναγιώτη Βασιλόπουλο...

Τσόχλας με το buzzer! (video)

Ο Απόλλων Τσόχλας το "μπουμπούνηξε" με το φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου κόντρα στην Τενερίφη.

Γκαζιαντέπ-Βέντσπιλς
08/11/2017 • 19:40

Βήμα πρόκρισης για Βέντσπιλς (video)

Σπουδαία νίκη πήρε η Βέντσπιλς στην έδρα της Γκαζιάντεπ με 99-74 και έκανε ένα μεγάλο βήμα για να βρεθεί στην επόμενη φάση του Basketball Champions League.

Με Τενερίφη ο ΠΑΟΚ.
08/11/2017 • 17:10

Το προφίλ της Τενερίφης

Η ιστοσελίδα του μπασκετικού ΠΑΟΚ ακτινογράφησε την σημερινή αντίπαλο της ομάδας στο Basketball Champions League, Τενερίφη.

Σάκοτα
07/11/2017 • 23:55

Το κρεσέντο του Σάκοτα (video)

Τέσσερα τρίποντα και 16 πόντους. Στην τελευταία περίοδο. Για τον Ντούσαν Σάκοτα ο λόγος, μόνο που δεν έφτανε στην ΑΕΚ...

Ζιέλονα Γκόρα - Οστάνδη
07/11/2017 • 23:35

Η Οστάνδη είχε τον... έμπειρο (video)

Ένα πολύ ενδιαφέρον ματς έγινε στην Οστάνδη, εκεί όπου οι γηπεδούχος ομάδα επικράτησε της πολωνικής Ζιελόνα Γκόρα με 82-78, παιχνίδι στο πλαίσιο του ομίλου που μετέχει και ο Άρης.

Τρίποντο Σάκοτα
    07/11/2017 • 23:34

Το δραματικό φινάλε στο ματς της ΑΕΚ (video)

Ο Ντούσαν Σάκοτα "πυροβόλησε" από τα 8 και πλέον μέτρα ισοφαρίζοντας το ματς με τη Στρασμπούρ, ωστόσο η άμυνα της ΑΕΚ ήταν η χειρότερη δυνατή στο φινάλε, επιτρέποντας καλάθι και φάουλ στον Ζακάρι Ράιτ.

Στρασμπούρ-ΑΕΚ
    07/11/2017 • 23:19

«Λύγισε» στο φινάλε η ψυχωμένη ΑΕΚ (video)

Η ΑΕΚ γύρισε από το -16 (53-37) στη Γαλλία απέναντι στη Στρασμπούρ, αλλά είδε τον Ζακ Ράιτ να πετυχαίνει το νικητήριο καλάθι και να ηττάται με σκορ 80-78 από την γαλλική ομάδα. Συγκλονιστική εμφάνιση από τον Ντούσαν Σάκοτα με 16 πόντους και 4 τρίποντα στην τελευταία περίοδο (19 συνολικά), συμπαραστάτης του στην αντεπίθεση ο Μάικ Γκριν με 18 πόντους.