«Άλωσε» την Πάνορμο η Έφες

Η Έφες για την 27η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος νίκησε την Μπάνβιτ στην Πάνορμο 90-82 με πρωταγωνιστή τον Έρικ Μακόλουμ.
Αργύρης Στεφανόπουλος
29/04/2018 • 17:59
Έρικ Μακόλουμ

Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν, δεν δυσκολεύτηκε καθόλου από τους γηπεδούχους και ήδη από το ημίχρονο είχε πάρει μια μεγάλη διαφορά, 49-34. Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη αντέδρασαν με τους Τόμας και Καλοϊάρο όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν απλά να μειώσουν την διαφορά. Ο Έρικ Μακόλουμ είχε 25 πόντους για τους νικητές, που μετρούν ρεκόρ 20-7, και άλλους 21 πόντους πρόσθεσε ο Μπροκ Μότουμ. Για τους γηπεδούχους που έχουν πλέον 17 νίκες και 10 ήττες, ξεχώρισε ο Καλοϊάρο με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ και 4 ασίστ.
17/07/2019 • 07:03

Πρόκριση μέσω γκολ και λεπτομερειών σε Βουλγαρία, Σουηδία και Μαυροβούνιο (video)

Θεαματικά παιχνίδια περιμένουμε σε Βουλγαρία.Μαυροβούνιο και Στοκχόλμη όπου τα σκορ της περασμένης εβδομάδας αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα πρόκρισης. Τα γκολ των αουτσάϊντερ δίνουν καλές τιμές σε αναμετρήσεις του Σκωτσέζικου Λιγκ Καπ