Πεντάρα της Φούλαμ, ανατροπή για Άστον Βίλα

Αν και βρέθηκε να χάνει εντός έδρας με 1-0 στο ημίχρονο από τη Νιούκαστλ, η Φούλαμ όχι μόνο ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ αλλά και φιλοδώρησε την αντίπαλο της με πέντε τέρματα στη νίκη με 5-2.

Αν και βρέθηκε να χάνει εντός έδρας με 1-0 στο ημίχρονο από τη Νιούκαστλ, η Φούλαμ όχι μόνο ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ αλλά και φιλοδώρησε την αντίπαλο της με πέντε τέρματα στη νίκη με 5-2. Σπουδαία νίκη-ανατροπή πέτυχε η Άστον Βίλα που επικράτησε εκτός έδρας της Γουλβς 3-2 με τον Ρόμπι Κιν να πετυχαίνει δυο γκολ.

Από κει και πέρα για την 22η αγωνιστική της Πριέμερ Λιγκ, η Έβερτον έμεινε στο 1-1 με την Μπλάκμπερν, η Γουέστ Μπρόμιτς νίκησε στις καθυστερήσεις εκτός έδρας τη Στόουκ Σίτι, ενώ εύκολα βράδια είχαν οι ΚΠΡ και Σάντερλαντ που επικράτησαν με 3-1 της Γουίγκαν, και 2-0 της Σουόνσι αντίστοιχα.