Άνετη νίκη για ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ, μετά την ήττα από την Βαλένθια για την Ευρωλίγκα, ξέσπασε στην Τσμόκι Μίνσκ, την οποία νίκησε 93-83 για την 15η αγωνιστική της VTB League.
Αργύρης Στεφανόπουλος
11/02/2018 • 17:57
Ο Ντε Κολό

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη, παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με ρεκόρ 13-2. Στο Μίνσκ, η ΤΣΣΚΑ μπήκε δυνατά στον αγώνα και έκλεισε την πρώτη περίοδο με 32-18. Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν την αναμέτρηση στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως δεν μπόρεσαν να μειώσουν την διαφορά, με το ημίχρονο να τελειώνει 50-37 για τους Μοσχοβίτες. Ο ρυθμός του αγώνα, έπεσε στο δεύτερο μέρος, η Τσμόκι Μινσκ προσπάθησε να επιστρέψει στην διεκδίκηση της νίκης, αλλά το κατάφερε μόλις στα τελευταία λεπτά του αγώνα, όταν η νίκη είχε κριθεί. Ο Νάντο Ντε Κολό είχε 15 πόντους για την ΤΣΣΚΑ και άλλους 13 πρόσθεσε ο Σεμέν Αντόνοφ. Για την ομάδα του Μίνσκ, που πλέον μετράει 5 νίκες σε 15 αγώνες, ο Σάντλερ είχε 23 πόντους.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπασκόνια

Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου, 19:00

Live
21/02/2018 • 08:09

Το κίνητρο στα Αγγλικά γήπεδα και η ρεβάνς της Ρεάλ (video)

Τα αποψινά παιχνίδια στην Τσάμπιονσιπ έχουν ενδιαφέρον καθώς υπάρχουν δυνατά φαβορί με αξιόπιστη δυναμική εντός έδρας, όμως απέναντί του βρίσκονται φιλοξενούμενοι με ιδιαίτερη ανταγωνιστική ικανότητα στα δύσκολα. Στην Ισπανία η Ρεάλ Μαδρίτης έχει απόψε ένα ξεχωριστό κίνητρο στο γήπεδο της Λεγκανιές

13/02/2018 • 17:00