Άνετο απόγευμα για τον Κολοσσό (video)

Στις νίκες επέστρεψε ο Κολοσσός, ο οποίος επικράτησε σχετικά εύκολα με 77-60 της Δόξας Λευκάδας.
19/11/2016 • 18:55
Κολοσσός-Δόξα Λευκάδας
Στις νίκες επέστρεψε ο Κολοσσός, ο οποίος επικράτησε σχετικά εύκολα με 77-60 της Δόξας Λευκάδας. Η ομάδα της Ρόδου είχε τον έλεγχο και το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με την «ψαλίδα» να ανοίγει περισσότερο σε κάθε δεκάλεπτο.

Ο Τσούκου με 17 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων, με τον Χολ να τον ακολουθεί με 14 πόντους και τον Ουέλς με 19 να ξεχωρίζει από τους φιλοξενούμενους.

Οι Ροδίτες βρέθηκαν στο +7 στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου και στο +13 στο ημίχρονο και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ρίξουν ξανά τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό μόνο στο 38', όταν έκαναν το 69-60, αλλά όλα είχαν πια κριθεί.

Τα δεκάλεπτα: 26-19, 43-30, 56-40, 77-60

Κολοσσός (Λυκογιάννης): Ρέντικ 7π.-4ρ., Τσούκου 17π., Ρέλεφορντ 11π.-4ρ.-7ασ.-4κλ., Βασιλόπουλος 7π.-10ρ., Χολ 14π.-4ρ.-11ασ., Λιάπης, Γεωργαλής 3π., Αχόνεν 10π., Παπαδάκης 3π., Ουότσον 5π.

Δόξα Λευκάδας (Μαρκόπουλος): Σκοτ 5π.-6ρ.-4ασ., Μπασάμπε 5π.-6ρ., Ντόμπλας 4π.-8ρ., Τσαλδάρης 5π., Ουέλς 19π.-4ρ., Κάρτερ 2π., Δεμερτζής 3π., Γεωργάκης, Ψαθάς 6π., Ρόμπινσον 11π.