Κατέβηκε με ...πέντε παίκτες ο Εθνικός, νίκες για Ηρακλή και Κόροιβο

Ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ. Στην επόμενη φάση ο Ηρακλής, ο Κόροιβος και η Καρδίτσα. Με ...πέντε παίκτες κατέβηκε στο ματς με τον Φίλιππο Βέροιας ο Εθνικός Πειραιά!
20/09/2018 • 01:09
Στιγμή από το παιχνίδι Στρατώνι - Ηρακλής
  • shares
Ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας Μπάσκετ με τον Ηρακλή να παίρνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση, επικρατώντας 98-66 του τυπικά γηπεδούχου Στρατωνίου στο Ιβανώφειο.

Ο Κόροιβος κέρδισε 63-55 τον ΑΣ Ευρώπη 87, ο Ιωνικός επικράτησε άνετα της Δάφνης Δαφνίου με 104-74, ενώ η Καρδίτσα επικράτησε 75-63 στο ντέρμπι με τον Δούκα.

Ο Εθνικός κατέβηκε στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Φίλιππο Βέροιας με μόλις ...πέντε παίκτες και ηττήθηκε 70 -58, ενώ ο Αίολος Τρικάλων δήλωσε αδυναμία συμμετοχής και δεν κατέβηκε στο ματς με τους Φαίακες Κέρκυρας. 

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής: 

Αγρίνιο-Διαγόρας Δρυοπιδέων          79-72

Τρίτων-Χαρίλαος Τρικούπης            76-73

Φαίακες Κέρκυρας-Αίολος Τρικάλων      20-0α.α.

Ένωση Ιλίου-Ιπποκράτης              62-72

ΑΣ Ευρώπη 87-Κόροιβος                55-63

Φάρσαλα-Ερμής Αγιάς Λάρισας          74-83

Ελευθερούπολη-Καβάλα                  67-74

Δάφνη Δαφνίου-Ιωνικός Ν.            74-104

Οιαξ Ναυπλίου-Ψυχικό                60-71

Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός            70-58

Πεντέλη-Απόλλων Π.                    48-74

Στρατώνι-Ηρακλής 2017                66-98

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-Καρδίτσα                  63-75

Παγκράτι-Αμύντας                      82-74

ΓΣ Μάνδρας-Καστοριά                  71-74

ΣΑΑΚ Ανατολια-Μαρούσι              83-72

 

3η αγωνιστική (22-23/9)

33.Φίλιππος Βέροιας-Καβάλα 

34.Καστοριά-ΣΑΑΚ Ανατολια

35.Ιωνικός Ν.-Ιπποκράτης  

36.Φαίακες Κέρκυρας-Ερμής Αγιάς Λάρισας

37.Απόλλων Π.-Τρίτων

38.Ψυχικό-Παγκράτι

39.Αγρίνιο-Ηρακλής 2017 

40.Κόροιβος-Καρδίτσα  

 

4η αγωνιστική (26/9)

41.Νικητής 39-Νικητής 37

42.Νικητής 38-Νικητής 36

43.Νικητής 40-Νικητής 34

44.Νικητής 33-Νικητής 35

 

5η αγωνιστική (29/9)

45.Νικητής 41-Νικητής 44

46.Νικητής 42–Νικητής 43

 

Β΄ Φάση (3/10)

47.Ρέθυμνο-Κύμη

48.Ολυμπιακός-Χολαργός

49.Νικητής 46-Παναθηναϊκός

50.Προμηθέας Π.-Άρης

51.Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου

52.Κολοσσός Ρ.-Λαύριο

53.ΠΑΟΚ-Πανιώνιος

54.Νικητής 45-ΑΕΚ

 

Γ΄ Φάση (3-4/11)

55.Νικητής 47-Νικητής 51

56.Νικητής 53-Νικητής 54

57.Νικητής 50-Νικητής 49

58.Νικητής 48-Νικητής 52

 

Οι ημιτελικοί θα γίνουν στις 13/2 και ο τελικός στις 17/2.

Γράψτε το σχόλιο σας...