03/10/2018 • 21:48
    Παγκράτι-Παναθηναϊκός
    03/10/2018 • 21:12

"Έτρεχε" με... 100 στο Παγκράτι ο Παναθηναϊκός

Μια καλή προπόνηση στο κλειστό του Παγκρατίου έκανε ο Παναθηναϊκός, παίρνοντας τη νίκη με 100-66 κόντρα στην τοπική ομάδα, εξασφαλίζοντας παράλληλα την παρουσία του στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Ξεκούρασε παίκτες ο Πασκουάλ.

Διαγόρας-ΑΕΚ
    03/10/2018 • 20:53

Σοβαρεύτηκε και προκρίθηκε η ΑΕΚ

Άκρως ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο ήταν απέναντι στην ΑΕΚ στο Αιγάλεω ο Διαγόρας Δρυοπιδέων, που εν τέλει "λύγισε" με 54-76, με την Ένωση να προκρίνεται στα προημιτελικά του Κυπέλλου.

Προμηθέας-Άρης
    03/10/2018 • 20:18

Εύκολα τον Άρη ο Προμηθέας

Άνετη νίκη με 86-65 επί του Άρη στην Πάτρα πήρε ο Προμηθέας, που προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ρέθυμνο-Κύμη
    03/10/2018 • 19:23

Νίκη στο Ρέθυμνο και πρόκριση για Κύμη

Με το "δεξί" ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Κύπελλο Ελλάδας η Κύμη, που με καλή άμυνα και σκορ 69-61, πέρασε από το Ρέθυμνο και προκρίθηκε στα προημιτελικά του θεσμού.

Προκρίθηκε ο ΠΑΟΚ
    03/10/2018 • 19:19

Πέρασε ο ΠΑΟΚ, εύκολα νίκησε τον Πανιώνιο

Στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται ο ΠΑΟΚ μετά τη νίκη του απέναντι στον Πανιώνιο με 81-69. Χρυσικόπουλος, Τζόουνς, Γκάρετ και Αθηναίου τελείωσαν το ματς με διψήφιο αριθμό πόντων.

Πρόκριση για το Περιστέρι
    03/10/2018 • 19:07

Το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος εξασφάλισε το Περιστέρι. Η ιστορική ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη που επέστρεψε φέτος στην Α1, επιβλήθηκε με σκορ 91-81 στην έδρα της επί του Ήφαιστου Λήμνου.

Ο Νίκος Παππάς
    03/10/2018 • 10:55

Ρίχνονται στη «μάχη» Παναθηναϊκός και ΑΕΚ

Συνέχεια στο κύπελλο Ελλάδος, με τους Παναθηναϊκό και ΑΕΚ να ρίχνονται στη «μάχη» και να κάνουν πρεμιέρα στις επίσημες διοργανώσεις για την εφετινή αγωνιστική περίοδο (19:00).

Ο Χρήστος Σερέλης
      02/10/2018 • 21:24

Σερέλης: «Δίκαιη η νίκη του Κολοσσού»

Ο προπονητής του Λαυρίου εμφανίστηκε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του και χαρακτήρισε δίκαιη τη νίκη – πρόκριση του Κολοσσού στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Νίκος Βετούλας
      02/10/2018 • 20:31

Βετούλας: «Χτίζει ψυχολογία ο Κολοσσός»

Πολύ σημαντική χαρακτήρισε τη νίκη – πρόκριση του Κολοσσού Ρόδου στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Νίκος Βετούλας, καθώς εξήγησε πως βοηθάει στην ψυχολογία της ομάδας.

Ο Πασκουάλ και οι παίκτες του Παναθηναϊκού
      02/10/2018 • 19:37

«Πάνοπλος» κόντρα στο Παγκράτι

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ ολοκλήρωσε την προετοιμασία του για το ματς Κυπέλλου με αντίπαλο το Παγκράτι, με τον Τσάβι Πασκουάλ να υπολογίζει στις υπηρεσίες όλων των παικτών του.