Ο Μάκης Γιατράς του Προμηθέα
15/12/2018 • 21:57

Γιατράς: «Θέλαμε ψυχολογική τόνωση»

Στην κούραση, τις απουσίες και τις υποχρεώσεις των διεθνών παικτών του στάθηκε παρά τη νίκη ο προπονητής του Προμηθέα, Μάκης Γιατράς. Παρά το θετικό αποτέλεσμα ο τεχνικός της ομάδας της Πάτρας δεν ήταν ικανοποιημένος, αλλά ξεκαθάρισε ότι η νίκη αυτή ήταν απαραίτητη.

Ο Βαγγέλης Αγγέλου
15/12/2018 • 21:53

Αγγέλου: «Καθοριστικό το τρίτο δεκάλεπτο»

Ο τεχνικός του Άρη Βαγγέλης Αγγέλου, στάθησε στο χρονικό σημείο που η ομάδα του έπαθε καθίζηση δέχθηκε επιμέρους σκορ 21-6 και ουσιαστικά έκρινε την αναμέτρηση υπέρ του Προμηθέα.

Αργύρης Πεδουλάκης
15/12/2018 • 21:48

Πεδουλάκης: «Κάθε παιχνίδι μάθημα»

Ικανοποιημένος από τη νίκη του Περιστερίου ο Αργύρης Πεδουλάκης, ο οποίος ωστόσο αναγνώρισε πως η ομάδα του είχε δυσκολίες απέναντι στον Πανιώνιο. Η απουσία του Χάροου έδειξε να επηρεάζει το σύνολο.

Ο Νίκος Οικονόμου
15/12/2018 • 21:46

Οικονόμου: «Δείξαμε ότι μπορούσαμε»

Ο προπονητής του Πανιωνίου Νίκος Οικονόμου, έφυγε από το Περιστέρι με την «γλυκόπικρη» γεύση ότι η ομάδα του μπορούσε να φύγει τελικά με το ροζ φύλλο αγώνα.

Ο Βαγγέλης Ζιάγκος
15/12/2018 • 20:09

Ζιάγκος: «Πιάσαμε τους στόχους μας»

Ο προπονητής του Ρεθύμνου Βαγγέλης Ζιάγκος μίλησε για την πολύ σημαντική νίκη της ομάδας του επί της Κύμης και στάθηκε κυρίως στην συγκέντρωση που υπήρχε στην άμυνα και στον απόλυτο έλεγχο των ριμπάουντ.

Ο Κώστας Φλεβαράκης
15/12/2018 • 19:50
Ισίδωρος Κουτσός
15/12/2018 • 19:48

Κουτσός: «Μας… σκότωσε ο Μπαρτ»

Στην εξαιρετική παρουσία του Στιβ Μπαρτ στάθηκε ο προπονητής της Κύμης Ισίδωρος Κουτσός, ενώ δεν παρέλειψε να υπογραμμίσει πόσο σημαντικό ρόλο έπαιξαν τα ριμπάουντ στην αναμέτρηση με το Ρέθυμνο.

Ο Ντέιβιντ Μπλατ
15/12/2018 • 19:39
Βασιλόπουλος και Γκρέι πανηγυρίζουν
15/12/2018 • 19:37

Το Περιστέρι νίκησε το ντέρμπι της πόλης

Μετά από ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες το Περιστέρι κέρδισε τον Πανιώνιο με 74-71, έμεινε σε μία και μοναδική ήττα ως τώρα στο πρωτάθλημα και συνεχίζει να είναι στα υψηλά πατώματα του βαθμολογικού πίνακα.

Νίκη "ανάσα" για το Ρέθυμνο

Βαθμολογική ανάσα πήρε το Ρέθυμνο που κέρδισε την Κύμη με 78-64 και την άφησε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Οι Κρητικοί στην τελευταία περίοδο κατάφεραν να πάρουν διαφορά άνω των δέκα πόντων την οποία διατήρησαν μέχρι και το φινάλε.

11/12/2018 • 16:23