Ο Μάκης Γιατράς του Προμηθέα
20/10/2018 • 20:39

Γιατράς: "Νοιώθω απογοήτευση"

Ο προπονητής του Προμηθέα Πατρών Μάκης Γιατράς έδειξε να μην περίμενε μια τόσο εύκολη ήττα από τον ΠΑΟΚ και δήλωσε απογοητευμένος από το αποτέλεσμα. Αναφέρθηκε στην κούραση της ομάδας του, αλλά και στις δύο διοργανώσεις που λαμβάνει μέρος ο Προμηθέας.

Μυκονιάτης
20/10/2018 • 20:30

Μυκονιάτης: "Χάσαμε δίκαια"

Ο τεχνικός του Ρεθύμνου Σταύρος Μυκονιάτης χαρακτήρισε δίκαιη τη νίκη της ΑΕΚ, ενώ στάθηκε στα 16 λάθη που έκανε η ομάδα του, τα περισσότερα εξ αυτών σε σημαντικά σημεία της αναμέτρησης.

Ο Λούκα Μπάνκι
20/10/2018 • 20:26

Μπάνκι: "Καλωσορίζουμε τον Σαντ - Ρος

Ο Λούκα Μπάνκι δήλωσε πως περίμενε ένα δύσκολο παιχνίδι με το Ρέθυμνο που είναι φύσει επιθετική ομάδα. Στάθηκε στην επιστροφή του Σαντ Ρος αλλά και τον τραυματισμό του Σάκοτα.

Εύκολα ο ΠΑΟΚ
20/10/2018 • 20:07

Άνετα ο ΠΑΟΚ τον Προμηθέα

Πιο εύκολο από όσο φαινόταν αποδείχθηκε για τον ΠΑΟΚ το παιχνίδι με τον Προμηθέα Πάτρας. Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου επικράτησε εύκολα με 81-56, έχοντας τέσσερις παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων.

Αργύρης Πεδουλάκης
20/10/2018 • 20:02

Πεδουλάκης: "Ξεκινήσαμε με άγχος"

Στο άγχος που είχε η ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε ο Αργύρης Πεδουλάκης. Ο τεχνικός του Περιστερίου, ωστόσο υπογράμμισε ότι οι παίκτες του κάποια στιγμή κατάλαβαν το... πρέπει.

Ο Άρης Λυκογιάννης
20/10/2018 • 19:56

Λυκογιάννης: "Μπήκαμε νωθροί στο δεύτερο"

Ο προπονητής του Χολαργού, Άρης Λυκογιάννης, τόνισε ότι η ομάδα του πλήρωσε το κακό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ πλέον σκέφτεται το επόμενο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

Βετούλας
20/10/2018 • 19:51

Βετούλας: "Μακάρι να είναι καλά ο Ντιγκς"

Την πρώτη νίκη του Κολοσσού στο πρωτάθλημα την επισκίασε η λιποθυμία του Ντιγκς και ο τεχνικός της ομάδας της Ρόδου, Νίκος Βετούλας, δεν μπορούσε να μην αναφερθεί αρχικά εκεί.

Ο Καστρίτης
20/10/2018 • 19:47
Γκρέι
20/10/2018 • 18:33

Οι 50 αποχρώσεις του Γκρέι

Τρίτη νίκη σε τρία παιχνίδια για το Περιστέρι που νίκησε και τον Χολαργό με 71-62. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο, όμως, από το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και έπειτα ο Γκρέι φρόντισε να κάνει τη ζωή της ομάδας του εύκολη!

Επικράτησε ο Κολοσσός
20/10/2018 • 18:30

Δύο παρατάσεις και ο Μαυροειδής

Ο Κολοσσός πήρε την πρώτη του φετινή νίκη στην basket league κερδίζοντας την Κύμη στην δεύτερη παράταση με 97-90. Ο Δημήτρης Μαυροειδής έσωσε τους "γαλάζιους" ενώ ο Μπράουνινγκ με δικά του καλάθια στην δεύτερη παράταση, τράβηξε την ομάδα του στη νίκη. Μοιραίος ο Μπολντς για τους φιλοξενούμενους.

Λοτζέσκι
20/10/2018 • 17:35

Άπαντες παρόντες πλην Λοτζέσκι

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ ολοκλήρωσε την προετοιμασία του για το παιχνίδι με το Λαύριο (17.30), με μοναδική απουσία αυτή του Ματ Λοτζέσκι που έκανε θεραπεία.

Φάση από το παιχνίδι Ρέθυμνο-ΑΕΚ
20/10/2018 • 17:33

«Καθάρισε» στο τέλος

Η ΑΕΚ πάτησε γκάζι στο τελευταίο δεκάλεπτο και επιβλήθηκε εκτός έδρας του Ρεθύμνου με 66-57.

10/10/2018 • 10:36