Καλός αλλά ηττημένος ο Μήτρου Λονγκ

Ο Ναζ Μήτρου Λονγκ πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στην ήττα 97-99 των Κλίβελαντ Καβαλίερς από τους Σαν Αντόνιο Σπερς για το Summer League του ΝΒΑ.
Θωμάς Ναλμπάντης
02/07/2019 • 06:48
Ο Ναζ Μήτρου Λονγκ
Ο Ναζ Μήτρου Λονγκ πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στην ήττα 97-99 των Κλίβελαντ Καβαλίερς από τους Σαν Αντόνιο Σπερς για το Summer League του ΝΒΑ. Ο ομογενής παίκτης σημείωσε 16 πόντους και μοίρασε οκτώ ασίστ σε 29,5 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε και τέσσερις ασίστ.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Λόνι Ουόκερ, ο οποίος σημείωσε 20 πόντους, ενώ στους 19 πο΄ντους σταμάτησε ο Ντίλαν Ντουίνλετ για τους “Καβς”. Τα “σπιρούνια” κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, κυρίως λόγω της εμφάνισής του στην τρίτη περίοδο, όπου με σκορ 27-19, κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Οι Καβαλίερς είχαν προηγηθεί στο ημίχρονο με 46-45.
23/07/2019 • 08:39

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν