Δεύτερο βήμα για Μπακς (video)

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει ξανά πρωταγωνιστικό ρόλο, οι Μπακς νίκησαν τους Πίστονς με 120-99 και έκαναν το 2-0 στην σειρά των πλέι - οφ.
18/04/2019 • 06:09
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

O Greek Freak πέτυχε 26 πόντους για τα «ελάφια», τους 13 από αυτούς στην κρίσιμη τρίτη περίοδο, όπου οι γηπεδούχοι έκαναν την διαφορά.

Koρυφαίος σκόρερ των νικητών ήταν ο Μπλέντσο με 27 πόντους, ενώ ο Μίντλετον πέτυχε 24, με τους Μπακς να έχουν κάνει τον μισό δρόμο που απαιτείται για την πρώτη επικράτησή τους σε σειρά πλέι - οφ από το 2001.

Για το Ντιτρόιτ 19 πόντους είχε ο Κέναρντ και από 18 οι Τζάκσον και Ντράμοντ, με τον δεύτερο να μαζεύει και 16 ριμπάουντ. Οι δύο ομάδες ανανεώνουν το ραντεβού τους για το Σάββατο στο Ντιτρόιτ.

Ο Αντετοκούνμπο, πέτυχε μόλις 10 πόντους παίζοντας 14 λεπτά στο πρώτο μέρος λόγω φάουλ, με αποτέλεσμα τα «ελάφια» να προηγούνται με έναν πόντο (59-58). Όμως ο Greek Freak ξεκίνησε σημειώνοντας τους πρώτους επτά πόντους των Μπακς στην τρίτη περίοδο, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με επιμέρους σκορ 35-17, με αποτέλεσμα να μπουν στην τελευταία περίοδο μπροστά με 93-76 και να μην απειλούνται με ήττα. Το Ντιτρόιτ πλησίασε μέχρι και στους επτά λίγο πριν το τέλος, αλλά το Μιλγουόκι κατάφερε να επικρατήσει άνετα.

26/05/2019 • 07:20

Ώρα κρίσης με διάθεση για γκολ, σε δύο μέτωπα στην Ιταλία

Η τελέυταία αγωνιστική στην Ιταλία έχει αγωνία για μια θέση στην πρώτη 4αδα την οποία έχει αγκαλιά η Αταλάντα όπως και στα όρια της γραμμής υποβιβασμού με το αποφασιστικό ματς να γίνεται στην Τοσκάνη. Παραγωγικά ματς περιμένουμε στην Γρανάδα και την Στοκχόλμη