“Περίπατος” των πρωταθλητών στο Λος Άντζελες (photo)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς δε συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τους Λος Άντζελες Λέικερς, τους οποίους νίκησαν 108-90 και έφτασαν τις 54 νίκες στην κανονική περίοδο (54-24).
Θωμάς Ναλμπάντης
05/04/2019 • 08:08
Οι Ντουράντ και Γκριν
Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς δε συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τους Λος Άντζελες Λέικερς, τους οποίους νίκησαν 108-90 και έφτασαν τις 54 νίκες στην κανονική περίοδο (54-24). Από την άλλη πλευρά, οι γηπεδούχοι, οι οποίοι αγωνίστηκαν χωρίς τον Λεμπρόν Τζέιμς, γνώρισαν την 44η εφετινή τους ήττα, σε σύνολο 79 αναμετρήσεων.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Ντε Μάρκους Κάζινς, ο οποίος σημείωσε double double με 21 πόντους και δέκα ριμπάουντ, σε 23,48 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε δυο κλεψίματα και μια ασίστ. Στους 18 πόντους ο Κουίν Κουκ και στους δώδεκα ο Ντρέιμοντ Γκριν. Ο Κέβιν Ντουράντ σημείωσε 15 πόντους, ενώ στους έντεκα με 3/7 τρίποντα έμεινε ο Κλέι Τόμπσον. Επτά πόντοι και δέκα ασίστ από τον Στεφ Κάρι, ο οποίος είχε 1/9 τρίποντα.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, κορυφαίος ήταν ο Τζόναθαν Ουίλιαμς με 17 πόντους και 13 ριμπάουντ. Ο Μόριτζ Βάγκνερ σημείωσε 13 πόντους, ενώ δώδεκα πρόσθεσε ο Ραζόν Ρόντο. Στους έντεκα πόντους ο Μάικ Μουσκάλα.

Οι πόντοι:

Λέικερς: Καρούσο 9, Βάγκνερ 13, Μακ Γκι 8, Κάλντγουελ Πόουπ 7, Ρόντο 12, Στέφενσον 5, Μουσκάλα 11, Ουίλιαμς 17, Τζόουνς 4, Μπονά 4

Ουόριορς: Ντουράντ 15, Γκριν 12, Κάζινς 21, Τόμπσον 11, Κάρι 7, Λούνεϊ 6, Μακ Κίνι 5, Κουκ 18, Γερέμπκο 3, Λι 8, Μπελ 2
23/10/2019 • 08:00

Απειλούν οι "κοιμισμένοι γίγαντες" σε Λισαβόνα, Άμστερνταμ και Χάντερσφιλντ

Καλά παιχνίδια περιμένουμε σε Άμστερνταμ, Μιλάνο και Λισαβόνα με μικρό αβαντάζ των γηπεδούχων αλλά τις Τσέλσι και Λιόν να "χτυπήσουν" στις όποιες ατέλειες των αντιπάλων τους. Παραγωγικά περιμένουμε και τα τρία ματς της Αγγλικής League One