Ζωντανή στις καθυστερήσεις

Με ανατροπή και γκολ στις καθυστερήσεις, η Νάπολι πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Κιέβο στο "Σαν Πάολο" και έμεινε στο κυνήγι της Γιουβέντους και της πρώτης θέσης.

Με ανατροπή και γκολ στις καθυστερήσεις, η Νάπολι πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Κιέβο στο “Σαν Πάολο” και έμεινε στο κυνήγι της Γιουβέντους και της πρώτης θέσης.

Το ματς δεν εξελίχθηκε καλά για τους “παρτενοπέι”, που έχασαν πέναλτι στο 51′ με τον Μέρτενς, ενώ στο 73′ δέχθηκαν το 0-1 από τον Στεπίνσκι.

Η ισοφάριση και ανατροπή, ήρθε μέσα σε ένα τετράλεπτο, με τον Μίλικ στο 89′ και τον Ντιαβαρά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να κάνουν το 2-1! Αποτέλεσμα που φέρνει τη Νάπολι στους 77 βαθμούς, τέσσερις λιγότετους από την πρωτοπόρο Γιουβέντους, με τις δύο ομάδες να έχουν από31 αγώνες.

Σημαντικές νίκες στη μάχη  της “ουράς”, πήραν οι Κροτόνε και Βερόνα με το ίδιο σκορ (1-0) επί των Μπολόνια κια Κάλιαρι αντίστοιχα.