Ο Τζορτζ έδωσε τέλος στο θρίλερ (photo)

Ο Πολ Τζορτζ χάρισε τη νίκη 148-147 στους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ, μετά από δυο παρατάσεις, στην αναμέτρηση με τους Γιούτα Τζαζ. Ο Αμερικανός παίκτης των γηπεδούχων σκόραρε στην τελευταία επίθεση της ομάδας του και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με μια προσωπική ενέργεια.
Θωμάς Ναλμπάντης
23/02/2019 • 08:24
Ο Πολ Τζορτζ

Ο Τζορτζ τελείωσε την αναμέτρηση με 45 πόντους και εννέα ριμπάουντ, σε 50,26 λεπτά συμμετοχής. Ο Ράσελ Ουέστμπρουκ σημείωσε double double με 43 πόντους και 15 ριμπάουντ, σε 42,55 λεπτά συμμετοχής. Double double και για τον Στίβεν Άνταμς με 16 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Στους 18 πόντους ο Τζέραμι Γκραντ.

Από την άλλη πλευρά, ο Ντόνοβαν Μίτσελ σημείωσε 38 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ των φιλοξενούμενων. Ο Ρούντι Γκόμπερτ σημείωσε double double με 26 πόντους και 16 ριμπάουντ. Double double και για τον Ντέρικ Φέιβορς με 24 πόντους και έντεκα ριμπάουντ. Στους 20 πόντους ο Κράουντερ και στους 15 ο Τζο Ίνγκλς με πέντε τρίποντα.

Αυτή ήταν η 38η εφετινή νίκη της “αστραπής” σε σύνολο 58 αναμετρήσεων στη σεζόν (38-20). Οι “Μορμόνοι” γνώρισαν την 26η εφετινή τους ήττα, επίσης σε σύνολο 58 αναμετρήσεων (32-26).

Οι πόντοι:

Θάντερ: Τζορτζ 45, Γκραντ 18, Άνταμς 16, Φέργκουσον 12, Ουέστμπρουκ 43, Σρέντερ 9, Νόελ 2, Ναντέρ 3

Τζαζ: Ινγκλς 15, Φέιβορς 24, Γκόμπερτ 26, Μίτσελ 38, Ρούμπιο 14, Ο’ Νιλ 2, Κράουντερ 20, Κόρβερ 6, Νέτο 2

19/07/2019 • 07:03

Στην Ευρώπη σκέφτονται Βασιλεία, Κοπεγχάγη και το γκολ η Αλγερία με την Σενεγάλη!

Δύσκολα να βρούμε φαβορί στον τελικό του Άφρικα καπ αν και η Αλγερία είναι σε θέση να δώσε ρυθμό δείχνοντας πιο ικανή στο γκολ. Οι προσεχείς Ευρωπαϊκές προκλήσεις πιθανόν να επηρεάσουν με διαφόρους τρόπους απόψε τη Βασιλεία με την Κοπεγχάγη