Περίπατος των Τζαζ κόντρα στους Σπερς (photo)

Οι Γιούτα Τζαζ επικράτησαν 139-105 των Σαν Αντόνιο Σπερς, πανηγυρίζοντας τη δωδέκατη εφετινή τους νίκη στην κανονική περίοδο.
Θωμάς Ναλμπάντης
05/12/2018 • 08:16
Οι παίκτες των Γιούτα Τζαζ
Οι Γιούτα Τζαζ επικράτησαν 139-105 των Σαν Αντόνιο Σπερς, πανηγυρίζοντας τη δωδέκατη εφετινή τους νίκη στην κανονική περίοδο. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «Μορμόνους» ήταν ο Ντόνοβαν Μίτσελ, ο οποίος σημείωσε 20 πόντους. Εξαιρετική εμφάνιση από τον Ρούντι Γκόμπερτ, ο οποίο σημείωσε double double ε 18 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Στους 15 πόντους ο Κέιλι Κόρβερ, στους 14 ο Ντέρικ Φέιβορς.

Από την άλλη πλευρά, ο Γιάκομπο Ποέλτι είχε 20 πόντους, ενώ στους 16 σταμάτησαν οι Ντε Μαρ Ντε Ρόζαν και Λα Μάρκους Άλντριτς. Αυτή ήταν η δωδέκατη νίκη των Τζαζ σε σύνολο 25 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο, ενώ τα «σπιρούνια» γνώρισαν τη 13η εφετινή τους ήττα, σε σύνολο 24 αναμετρήσεων.

Οι πόντοι:

Τζαζ: Ινγκλς 13, Φέιβορς 14, Γκόμπερτ 18, Μίτσελ 20, Ρούμπιο 12, Κράουντερ 8, Ο’ Νιλ 11, Νέτο 7, Κόρβερ 15, Σεφολόσα 7, Έξουμ 7, Ούντο 2, Νιάνγκ 5

Σπερς: Μπέρτανς 8, Άλντριτς 16, Ντε Ρόζαν 16, Φορμπς 9, Μάιλς 8, Ουάιτ 10, Μπελινέλι 5, Κάνιγκαμ 3, Ποέλτι 20, Μετού 10

24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις