Παραμένουν αήττητοι οι «ταύροι»

Οι Σικάγο Μπουλς πέρασαν νικηφόρα (118-88) από το Μπρούκλιν, συντρίβοντας του Νετς και πανηγύρισαν την τρίτη εφετινή τους νίκη στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ.
Θωμάς Ναλμπάντης
01/11/2016 • 08:56
Νετς-Μπουλς
Οι Σικάγο Μπουλς πέρασαν νικηφόρα (118-88) από το Μπρούκλιν, συντρίβοντας του Νετς και πανηγύρισαν την τρίτη εφετινή τους νίκη στην κανονική περίοδο του ΝΒΑ. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μπάτλερ με 22 πόντους, ενώ στους 16 σταμάτησε ο Μίροτιτς. Από την πλευρά των ηττημένων, ο Μπογκντάνοβιτς είχε 15 πόντους. Αυτή ήταν η τρίτη ήττα των Νετς σε τέσσερα ματς, ενώ οι «ταύροι» έχουν μέχρι στιγμής το απόλυτα στα παιχνίδια τους.

Οι πόντοι:

Νετς: Τζέφερσον 2, Μπούκερ 5, Λόπεζ 13, Μπογκντάνοβιτς 15, Λιν 14, Χάρις 9, Σκόλα 4, Γουάιτχεντ 6, Κιλπάτρικ 13, Μπένετ 7

Μπουλς: Μπάτλερ 22, Γκίμπσον 14, Λόπεζ 4, Γουέιντ 12, Ρόντο 10, Μακ Ντέρμοτ 12, Μίροτιτς 16, Φελίσια 4, Κανάαν 15, Βαλεντίν 3, Πόρτις 6

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν