Συνεχίζει ακάθεκτη η Ντόρτμουντ, νέα γκέλα για την Μπάγερν!

Βίοι αντίθετοι για Ντόρτμουντ και Μπάγερν καθώς η πρώτη πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Βόλφσμπουργκ ενή η ομάδα του Μονάχου δεν κατάφερε κόντρα στη Φράιμπουργκ.

Αναλυτικότερα, η ομάδα του Ντόρτμουντ κατάφερε χάρη σε γκολ του Ρόις στο 27ο λεπτό να πάρει το τρίποντο στην έδρα της Βόλφσμπουργκ και να παραμείνει στην κορυφή με 24 πόντους.

Αντίθετα, η Φράιμπουργκ “πάγωσε” την έδρα της Μπάγερν με τον Χόλερ να σκοράρει στο 89ο λεπτό και να στερεί από τους γηπεδούχους τη νίκη, αφήνοντάς τους στη δεύτερη θέση, τέσσερις πόντους από την κορυφή ενώ την επόμενη αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί το ντέρμπι ανάμεσα στους δύο πρωτοπόρους.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Σάλκε είχε εύκολο έργο κόντρα στο Αννόβερο, το οποίο νίκησε 3-1 ενώ η Χόφενχαιμ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Λεβερκούζεν με 4-1.

Τέλος, Άουγκσμπουργκ και Νυρεμβέργη έμειναν στο 2-2.