Ο Λάρι Νανς
09/12/2018 • 09:44

Στην κορυφή του Top 10 ο Λάρι Νανς (video)

Ο Λάρι Νανς βρέθηκε στην πρώτη θέση των δέκα καλύτερων φάσεων από τους αγώνες που διεξήχθησαν τα ξημερώματα της Κυριακής στο ΝΒΑ, με ένα εντυπωσιακό κάρφωμα στον αγώνα των Κλίβελαντ Καβαλίερς με τους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς (116-101).

Ο Λεμπρόν Τζέιμς
09/12/2018 • 09:36

Η εμφάνιση του Τζέιμς στο Μέμφις (video)

Ο Λεμπρόν Τζέιμς σημείωσε 20 πόντους στη νίκη 111-88 των Λος Άντζελες Λέικερς επί των Μέμφις Γκρίζλις, εκτός έδρας. Ο «Βασιλιάς» έφτασε κοντά στο double double, καθώς είχε επίσης εννέα ασίστ και οκτώ ριμπάουντ.

Ο Ντουέιν Ουέιντ
09/12/2018 • 09:28
Οι Σίρερ και Ρονάλντο
09/12/2018 • 09:20

Γέμισε εννιάρια το «Madison Square Garden» (photo)

Οι Άλαν Σίρερ και Ρονάλντο βρέθηκαν στο «Madison Square Garden», προκειμένου να παρακολουθήσουν από κοντά την αναμέτρηση των Νιού Γιόρκ Νικς με τους Μπρούκλιν Νετς.

09/12/2018 • 09:11

Ο Ουέιντ υπέγραψε τα παπούτσια του Χάρελ (video)

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης 121-98 των Μαϊάμι Χιτ επί των Λος Άντζελες Λέικερς, εκτός έδρας, Ντουέιν Ουέιντ μοίρασε αυτόγραφα μετά το τέλος του αγώνα, στον οποίο σημείωσε 25 πόντους.

Κλίπερς-Χιτ
09/12/2018 • 09:03

Πέρασαν από το Λος Άντζελες οι Χιτ (photo)

Οι Μαϊάμι Χιτ επικράτησαν 121-98 των Λος Άντζελες Κλίπερς εκτός έδρας, με τον Ντουέιν Ουέιντ να πραγματοποιεί μια ακόμα εξαιρετική εμφάνιση την εφετινή αγωνιστική περίοδο.

Ο Τρίσταν Τόμπσον
09/12/2018 • 05:56
Τρομερός Τζον Κόλινς
09/12/2018 • 05:45

Οι Χοκς κέρδισαν τον Γιόκιτς

Η εκπληκτική τρίτη περίοδος της Ατλάντα αρκούσε, όπως αποδείχθηκε, για να της δώσει τη νίκη στο παιχνίδι με το Ντένβερ. Παρά την υπερπροσπάθεια του Γιόκιτς, οι Χοκς επικράτησαν με 106-98.

Ο Κάιλ Κούζμα
09/12/2018 • 05:39

Συνέχισαν με νίκη οι Λέικερς

Με τους Τζέιμς και Κούζμα να σκοράρουν από 20 πόντους έκαστος, οι Λέικερς επικράτησαν εύκολα των Γκρίζλις με 111-88. Στο πρώτο μέρος οι "λιμνάνθρωποι" πήραν διαφορά 23 πόντων, κάτι που αποτέλεσε θεμέλιο νίκης.

Ο Σπένσερ Ντινγουίντι
09/12/2018 • 05:32

Νίκη των Νετς στην έδρα των Νικς

Στο γειτονικό ντέρμπι οι Νετς αποδείχθηκαν πιο έτοιμοι και κέρδισαν τους Νικς με 112-104. Σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι και παρά του ότι οι Νικς παρακολουθούσαν από κοντά, ουσιαστικά δεν απείλησαν ποτέ.

Ο Λούκα Ντόντσιτς
09/12/2018 • 05:15

Το καλάθι του Ντόντσιτς που έκρινε το ματς (VIDEO)

Η επίθεση είχε κολλήσει, ήταν η πιο κρίσιμη φάση για τους Μάβερικς και η μπάλα ήταν στα χέρια του Ντόντσιτς. Αποφάσισε να κρίνει μόνος του το παιχνίδι και το έκανε. Πως; Με τα γνωστά, δικά του κόλπα!