Ο Κρις Σίνγκλετον δε βρήκε το συμβόλαιο που έψαχνε στο ΝΒΑ και εκτός απροόπτου θα συνεχίσει και τη νέα σεζόν στον Παναθηναϊκό.

Το τρίποντο του Κόνιαρη
21/07/2017 • 00:03

Το τρίποντο του Κόνιαρη (video)

Αφού αρχικά έφτασε... στην οροφή του κλειστού για να εξασφαλίσει το επιθετικό ριμπάουντ, ο Αντώνης Κόνιαρης πέτυχε τεράστιο τρίποντο με side step, σουτ που έδωσε σε πολύ μεγάλο βαθμό τη νίκη στην Ελλάδα κόντρα στη Λιθουανία.

Χαραλαμπόπουλος
20/07/2017 • 23:58

"Παίξαμε με καρδιά" (video)

Η Ελλάδα έπαιξε δυνατά και με καρδιά και αυτά ήταν τα στοιχεία που έκριναν το ματς κόντρα στη Λιθουανία, όπως παραδέχθηκε στην κάμερα του novasports ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος.

Κόνιαρης
20/07/2017 • 23:55
Ελλάδα-Λιθουανία
20/07/2017 • 23:08

Εθνική για μετάλλιο! (video)

Από το -15 σε 12 λεπτά επέστρεψαν τα παιδιά του Ηλία Παπαθεοδώρου κόντρα στη Λιθουανία στο Ευρωμπάσκετ Κ20 της Κρήτης και μετά το τελικό 76-72, η Ελλάδα θα παίξει κόντρα στην Ισπανία στα ημιτελικά!

Γαλλία-Σερβία
20/07/2017 • 21:47

"Παρέλαση" στο β' για Γαλλία

Εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο για τη Γαλλία που έφτασε άνετα στο τελικό 86-67 επί της Σερβίας και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Ευρωμπάσκετ Κ20.

Στο στόχαστρο του Ολυμπιακού ο Ρόμπερτς

Ο Μπράιαν Ρόμπερτς είναι ο εκλεκτός του Γιάννης Σφαιρόπουλου για τη θέση του πλέι μέικερ, με τον Ολυμπιακό να θέλει να φέρει τον 31χρονο Αμερικανό στον Πειραιά.

Γερμανία - Ισπανία
20/07/2017 • 18:46

Δυσκολεύτηκε αλλά προκρίθηκε η Ισπανία

Η Ισπανία μπορεί να δυσκολεύτηκε αλλά τελικά κατάφερε να πάρει την πρόκριση επί της Γερμανίας με σκορ 69-61 και θα δώσει το «παρών» στα ημιτελικά του Ευρωμπάσκετ Κ20.