Με τους Κρις Σίνγκλετον (θλάση στο δικέφαλο του αριστερού ποδιού) και Αντώνη Φώτση (ενοχλήσεις στη μέση) να μένουν εκτός προγράμματος άρχισε σήμερα η προετοιμασία του Παναθηναϊκού, ενόψει της αναμέτρησης της Τρίτης με την Μπαρτσελόνα στο ΟΑΚΑ, για την 19η αγωνιστική της Euroleague.

Ολυμπιακός-Κόροιβος
22/01/2017 • 18:44

Άνετη νίκη με συντήρηση δυνάμεων

Για ένα δεκάλεπτο ζορίστηκε απέναντι στον Κόροιβο Αμαλιάδας ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ, φτάνοντας στη νίκη με 85-62 για το 14/14 στη Stoiximan.gr Basket League. Ξεκούρασε παίκτες ο Σφαιρόπουλος.

Ο Κεν Μπάρλοου
22/01/2017 • 13:44

Πανευτυχής ο Κεν Μπάρλοου

Ο Κεν Μπάρλοου δεν έκρυψε τη χαρά του για την εμφάνιση του γιου του Κέλσεϊ, στη νίκη των Τρικάλων επί του Άρη για τη Stoiximan.gr Basket League.

O Γκρεγκ Πόποβιτς
22/01/2017 • 12:48

Πόποβιτς: «Δεν πιστεύω τον Τραμπ»

Ο Γκρεγκ Πόποβιτς εξαπέλυσε «πυρά» κατά του Ντόναλντ Τραμπ υπογραμμίζοντας πως δεν πιστεύει τίποτα από τα όσα λέει ο νέος πρόεδρος των ΗΠΑ.

Ο Σπαρς Σα
22/01/2017 • 12:25

Συγκίνηση για τον μικρό Σπαρς (video)

Συγκινημένο το «Μάντισον Σκουέρ Γκάρντεν» άκουσε τον Σπαρς Σα να τραγουδάει τον αμερικανικό εθνικό ύμνο, πριν την αναμέτρηση των Νιού Γιόρκ Νικς με τους Φίνιξ Σανς.

Κόροιβος Αμαλιάδας-Ολυμπιακός
22/01/2017 • 11:52

Για την παραμονή στο ρετιρέ

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται στο ΣΕΦ τον Κόροιβο Αμαλιάδας και θέλει μόνο τη νίκη, προκειμένου να παραμείνει μόνος πρώτος στη βαθμολογία της Stoiximan.gr Basket League (17:00).

Ο Γιάννης Δημακόπουλος
22/01/2017 • 11:04

Καλές εμφανίσεις από τους Έλληνες

Με νίκες συνέχισαν οι ομάδες των Ελλήνων παικτών στο NCAA, ενώ οι ίδιοι πραγματοποίησαν καλές εμφανίσεις, με τον Γιάννη Δημακόπουλο να ξεχωρίζει.

Οι διαιτητές του Προμηθέας Πατρών-Παναθηναϊκός
    22/01/2017 • 10:24

Διαιτητικά παράπονα από τον Προμηθέα

Μέσω ανακοίνωσης, την οποία εξέδωσε την Κυριακή, εξέφρασε τα παράπονά του για τις διαιτητικές αποφάσεις στον αγώνα του με τον Παναθηναϊκό, ο Προμηθέας Πατρών.

Χιτ-Μπακς
    22/01/2017 • 09:52

Πτωτική πορεία για τους Μπακς

Οι Μιλγουόκι Μπακς γνώρισαν μια ακόμα ήττα το τελευταίο χρονικό διάστημα, αυτή τη φορά με 109-97 από τους Μαϊάμι Χιτ εκτός έδρας και απέδειξαν πως βρίσκονται σε κακή αγωνιστική περίοδο.

Τζάκσον
    21/01/2017 • 22:29
    Σκουρτόπουλος
    21/01/2017 • 22:03

Σκουρτόπουλος: «Φέρνουμε τον Στόκτον»

Την ενίσχυση του Απόλλωνα Πατρών με τον γιο του θρυλικού Τζον Στόκτον, Μάικλ, γνωστοποίησε ο τεχνικός των Αχαιών, Θανάσης Σκουρτόπουλος, μετά την ήττα από την ΑΕΚ.

Άρνολντ - Κωνσταντινίδης
    21/01/2017 • 20:53
    Μπουρούσης
    21/01/2017 • 21:15

Διά πυρός και... Μπουρούση ο Παναθηναϊκός (video)

Εμφανώς επηρεασμένος από τη βαριά ήττα στην Κωνσταντινούπολη και την απουσία του Σίνγκλετον, ο Παναθηναϊκός Superfoods βρέθηκε φάτσα με μεγάλο κάζο από τον συγκλονιστικό Προμηθέα, όμως Μπουρούσης και Παππάς έσωσαν την παρτίδα (69-72) στην Πάτρα.