Χετάφε 5 αστέρων

Η Σεβίλλη έκανε το λάθος να προηγηθεί μέσα στην έδρα της Χετάφε και οι Μαδριλένοι τιμώρησαν τους Ανδαλουσιάνους με μια μεγαλοπρεπέστατη 5αρα!

Στο 19ο λεπτό με γυριστό του Νεγκρέδο η Σεβίλλη άνοιξε το σκορ για να ισοφαρίσει για την Χετάφε, ο Τόρες στο 35′.

Οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες όμως το δεύτερο ημίχρονο αποδείχθηκε εφιαλτικό για τους φιλοξενούμενους καθώς οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί.

Στο 49ο λεπτό ο Λασέν έδωσε προβάδισμα με 2-1 στη Χετάφε για να ακολουθήσουν τρία γκολ σε 8 λεπτά.
Στο 63ο λεπτό με το Μικού, στο 69′ με τον Ρίος και στο 71 και πάλι με τον Μικού που διαμόρφωσαν το τελικό 5-1 για την Χετάφε.