Την Ολυμπιακή πρόκριση κυνηγά η Φίλιου
07/09/2015 • 19:35

Την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο κυνηγά η Βαρβάρα Φίλιου, η οποία ξεκίνησε την προσπάθειά της στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ρυθμικής γυμναστικής, που διεξάγεται στην Στουτγκάρδη (7-13 Σεπτεμβρίου).

Χρυσό στο ομαδικό παίδων
    05/09/2015 • 12:24

Το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό της κατηγορίας παίδων κατέκτησε η Ελλάδα, στο Βαλκανικό πρωτάθλημα Υπερπήδησης Εμποδίων που διεξάγεται στο Πόρτο Καρράς της Χαλκιδικής.

Δύο μετάλλια για την Ελλάδα
      04/09/2015 • 13:49

Δύο ασημένια μετάλλια κέρδισε η Ελλάδα στα δύο πρωινά ομαδικά αγωνίσματα των Ενηλίκων και των Νέων Ιππέων της δεύτερης ημέρας του Βαλκανικού Πρωταθλήματος Υπερπήδησης Εμποδίων, που πραγματοποιείται στο Πόρτο Καρράς της Χαλκιδικής.

Στον τελικό και στο Ρίο Νικολαΐδου, Ασουμανάκη
        04/09/2015 • 13:24

To «εισιτήριο» για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο 2016, αλλά και την πρόκριση για τον τελικό του παγκοσμίου πρωταθλήματος κωπηλασίας που διεξάγεται στην λίμνη Εγκεμπέλετ της Γαλλίας, πήρε το ελληνικό πλήρωμα του διπλού σκιφ γυναικών αποτελούμενο από τις Κατερίνα Νικολαΐδου και Σοφία Ασουμανάκη.

Πολύ «γεμάτο» τριήμερο, με τα Πανελλήνια Πίστας (ΟΑΚΑ) και Κατάβασης (Βασιλίτσα)
          03/09/2015 • 23:29

Ένα εντυπωσιακά γεμάτο τριήμερο ξεκινάει από αύριο, για την Ελληνική ποδηλασία. Στο ΟΑΚΑ, στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο θα γίνει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας Ανδρών – Γυναικών, στην Βασιλίτσα το Πανελλήνιο κατάβασης, ενώ στην Ανδόρα θα γίνει το Παγκόσμιο Ορεινής ποδηλασίας και στην Ανδριανούπολη το Βαλκανικό Δρόμου των μικρών κατηγοριών, δύο σημαντικές διεθνείς διοργανώσεις, με ελληνική συμμετοχή.

Πρώτος τερματισμός για Ελληνίδα στο Ultra Trail du Mont-Blanc
            31/08/2015 • 18:15

Η 33χρονη φυσιοθεραπεύτρια από τα Ιωάννινα, Αλεξάνδρα Τσουκανέλη, έγινε η πρώτη Ελληνίδα, η οποία τερμάτισε στη μεγάλη διαδρομή των 170 χιλιομέτρων στον κορυφαίο αγώνα ορεινού τρεξίματος, Ultra Trail du Mont-Blanc, μίας αθλητικής διοργάνωσης που θεωρείται η πλέον δημοφιλής στον πλανήτη.

Στη 17η θέση η Φίλιου
              16/08/2015 • 17:39

Την 17η θέση κατέλαβε η Βαρβάρα Φίλιου στο σύνθετο ατομικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου ρυθμικής γυμναστικής που διεξήχθη στη Σόφια.

Πέμπτος ο Βολικάκης στο σπριντ
                16/08/2015 • 16:23

Ο Χρήστος Βολικάκης συνεχίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις του κατέλαβε την 5η θέση στο σπριντ, τη δεύτερη μέρα του Revolution Cup ποδηλασίας πίστας που γίνεται στο Ντέρμπι της Αγγλίας με τη συμμετοχή Ολυμπιονικών και Παγκόσμιων πρωταθλητών.

Στους Κινέζους το χρυσό
                  26/07/2015 • 21:23

Η Κίνα έκανε το “3 στα 3” στα αγωνίσματα καταδύσεων του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος υγρού στίβου του Καζάν, καθώς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και στις συγχρονισμένες ανδρών από πλατφόρμα 10μ.

Στην κορυφή η Τσιάβου
                    26/07/2015 • 13:04

Η Αμαλία Τσιάβου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία σκιφ ελαφρών βαρών στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ23.

Χάλκινο για Ντούσκο - Πέτρου
                      25/07/2015 • 18:06

Σημαντική διάκριση για τα ελληνικά κουπιά, καθώς στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κωπηλασίας για αθλητές κάτω των 23 ετών, που διεξάγεται στην Φιλιππούπολη της Βουλγαρίας, οι Στέφανος Ντούσκο και Γιάννης Πέτρου, κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στην δίκωπο ελαφρών βαρών.

Μίτας: «Είμαι απίστευτα χαρούμενος και να σκεφτείτε παραλίγο να μην ταξιδέψουμε»
                        24/07/2015 • 18:48

14/11/2018 • 10:51