Στον Μαραθώνα, ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία το 7ήμερο Σεμινάριο Εκπαιδευτών Προπονητών τοξοβολίας Level 2, στο οποίο συμμετείχαν 12 προπονητές, από 10 Ομοσπονδίες. Ένα Σεμινάριο συνέχεια του διετούς προγράμματος ανάπτυξης της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας του αθλήματος.

18/04/2016 • 15:55
      Αερικός
      17/04/2016 • 21:57

«Χρυσός» ο Αερικός, «ασημένια» η Εθνική στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο της Σόφιας

Ο Χρήστος Αερικός κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, στην Βουλγαρία, κερδίζοντας το Ευρωπαϊκό Κύπελλο τοξοβολίας που έγινε στην Σόφια. Ο Έλληνας πρωταθλητής συνέχισε τις εντυπωσιακές τελευταίες του εμφανίσεις επικρατώντας στον τελικό, στο σύνθετο τόξο, του Gilles Seywert (Λουξεμβούργο) με 147-142.

Ο Χρήστος Αερικός
        16/04/2016 • 14:17
          Ο αθλητής τοξοβολίας, Χρήστος Αερικός
          05/03/2016 • 18:32

Ο 19χρονος Χρήστος Αερικός,στον τελικό του Παγκοσμίου Νέων

Εκπληκτική η εμφάνιση της Εθνικής μας Ομάδας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Χώρου που διεξάγεται στην Άγκυρα της Τουρκίας. Στην κατάταξη του σύνθετου τόξου Νέων Ανδρών, ο Χρήστος Αερικός κατέλαβε την πρώτη θέση με την εξαιρετική επίδοση των 594 πόντων που αποτελεί νέο Πανελλήνιο ρεκόρ όχι μόνο στην κατηγορία Νέων Ανδρών αλλά και στην κατηγορία Ανδρών.

Η Αικ. Χρονοπούλου στην κορυφή της Ευρώπης στο σύνθετο τόξο
            16/07/2015 • 13:00
              Στην τέταρτη θέση η Ψάρρα
              21/06/2015 • 17:10

Η Ευαγγελία Ψάρρα ηττήθηκε με 2-6 από την Γερμανίδα, Καρίνα Βίντερ, στα ημιτελικά του ατομικού Γυναικών στην τοξοβολία, στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού, και στη συνέχεια απώλεσε στις... λεπτομέρειες το χάλκινο μετάλλιο.

Στα ημιτελικά η Ψάρρα
                21/06/2015 • 15:57

Η Ευαγγελία Ψάρρα προκρίθηκε στα ημιτελικά του ατομικού Γυναικών στην τοξοβολία, στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού, μετά την άνετη επικράτησή της με 6-0 επί της νεαρής (16 ετών) Τουρκάλας Γιασεμίν Αναγκόζ.

06/11/2018 • 16:34