Εντυπωσιακή ισοπαλία στη Μπράγκα

Μπράγκα και Γκιμαράες μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο εντυπωσιακό 3-3 στην έδρα της πρώτης, σε παιχνίδι για την 23η αγωνιστική στην Πορτογαλία.

Σάντος (6’) και Φόντε (19’) έβαλαν μπροστά με 2-0 τους γηπεδούχους ωστόσο η Γκιμαράες απάντησε με Λίκα (29’) και Ενρίκε (42’) για ισοφαρίσει σε 2-2 πριν το ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στο 3-2 μετά το τέρμα του Χασάν στο 56’ αλλά η αποβολή του Πίντο δύο λεπτά αργότερα σε συνδυασμό με το πέναλτι στο οποίο υπέπεσε, έφεραν το ματς στο 3-3 μετά το εύστοχο χτύπημα του Οτάβιο από τη λευκή βούλα.

Η Μπράγκα δεν απειλείται στην τέταρτη θέση όπου έχει 43 βαθμούς, ενώ με 33 πόντους και 7η στην κατάταξη βρίσκεται η Γκιμαράες.