Χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές οι ελληνικοί πίνακες αξιολόγησης του Ιουνίου

Τους πίνακες αξιολόγησης, που συμπεριλαμβάνουν τα αποτελέσματα από την τελευταία διοργάνωση της περασμένης περιόδου, την τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παμπαίδων-παγκορασίδων, ανακοίνωσε η Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.
18/07/2019 • 20:20
Χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές οι ελληνικοί πίνακες αξιολόγησης του Ιουνίου
  • shares
Τους πίνακες αξιολόγησης, που συμπεριλαμβάνουν τα αποτελέσματα από την τελευταία διοργάνωση της περασμένης περιόδου, την τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παμπαίδων-παγκορασίδων, ανακοίνωσε η Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. 

Μέσα Ιουνίου είχε γίνει το πανελλήνιο πρωτάθλημα σε ομαδικά και ατομικά αγωνίσματα στην Καβάλα και σε αυτή την ηλικιακή κατηγορία καταγράφηκαν και οι σημαντικότερες μεταβολές στο ranking list. Θα δούμε τις πρώτες 5άδες στους συνολικά 10 πίνακες, όπως και ορισμένες αξιοσημείωτες αλλαγές στις αμέσως επόμενες θέσεις, με την επισήμανση ότι η Ε.Φ.Ο.Επ.Α. δεν υπολογίζει ακόμα τις μεταγραφές και αναφέρει τα ίδια σωματεία για όλους τους αθλητές.

Στους παίδες ο 12χρονος Κωνσταντίνος Μηλικούδης μετακινήθηκε στο νούμερο 11 από το 16 του Μαΐου. Στους παμπαίδες ο συνομήλικός του Σάββας Βατσακλής της Δόξας Πεύκης ανέβηκε στο νούμερο 6 (από 10), ο Γιάννη Κούτρα του Ποσειδώνα Λουτρακίου στο 10 (από 13) και ο Κωνσταντίνος Γκαϊντατζής της Φιλίας Ορεστιάδας στο 15 (από 19).

Στις παγκορασίδες η 11χρονη Μαύρα Κοντοπούλου του Ρουφ 80 βρέθηκε στο νούμερο 7 (από 10) και η Θεοδώρα Γιάγκου της Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης στο 14 (από 20).

Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες αξιολόγησης του Ιουνίου (με τις θέσεις των αθλητών τον προηγούμενο μήνα) είναι οι ακόλουθες:

ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

4. («) Κώστας Λαγογιάννης (Α.Ε.Κ.)

5. («) Τάσος Ρηνιώτης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:


1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. («) Χριστίνα Φίλη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

3. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. («) Ελισάβετ Τέρπου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

5. («) Μαρία Χριστοφοράκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:


1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

3. («) Νίκος Αντωνιάδης (Ο.Α. Χανίων)

4. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

5. («) Δημήτρης Κορδούτης (Άρης Νικαίας)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ:


1. («) Ελισάβετ Τέρπου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

2. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Σάρισας Φλώρινας)

3. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Α.Ο. Ταταύλα)

4. («) Ελένη Σοφρά (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

5. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

ΝΕΟΙ:

1. («) Γεράσιμος Πετρής (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)

2. («) Ιάσωνας Κορδούτης (Ε.Α. Βόχας)

3. («) Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Ε.Α. Βόχας)

4. («) Ζήσης Δουκέρης (Α.Ο. Διονύσου)

5. («) Γιάννης Μπόσκοβιτς (Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:

1. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Σάρισες Φλώρινας)

2. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Α.Ο. Ταταύλα)

3. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

4. («) Θεοδώρα Βασιλειάδου (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

5. («) Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Σάρισες Φλώρινας)

ΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Σωκράτης Γιαννούτσος (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

2. («) Αλέξανδρος Μαδέσης (Π.Κ.Δ Ταύρου)

3. («) Αλέξανδρος Μαργαρίτης (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

4. («) Αλεσσάντρο Φέλτσερ (Α.Σ.Φ.Ε.Α. Ιωαννίνων)

5. («) Νικηφόρος Μύρος (Φάρος Αλεξανδρούπολης)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:


1. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Σάρισες Φλώρινας)

2. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

3. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

4. («) Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη (Α.Ο. Νέου Φαλήρου)

5. («) Ευγενία Καραθανάση (Α.Ο. Ηράκλειο 2001)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Κωνσταντίνος Μιλικούδης (Φιλία Ορεστιάδας)

2. (3.) Γιάννης Μαστρογιάννης (ΠΑΛ Φοίνικες Πάτρας)

3. (2.) Δημήτρης Σωτηρόπουλος (Α.Σ. Άτλαντας Αγίας Βαρβάρας)

4. (5.) Ευάγγελος Δερνεξής (Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

5. (4.) Κωνσταντίνος Σωτηρίου (A.Σ.E.A. Σάρισες Φλώρινας)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:


1. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

2. («) Ζωή Καζάκου (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

3. («) Βασιλική Μπουλά (Μ.Ε.Σ. Νενήτων Βοκαριά Χίου)

4. (5.) Αλεξία Μάλο (Σάρισες Φλώρινας)

5. (4.) Χρυσούλα Καμπουράκη (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)
Γράψτε το σχόλιο σας...
18/08/2019 • 08:04

Ποδοσφαιρική "δικαίωση" μέσω της ουσίας σε Ρότερνταμ, Λονδίνο, Σεντ Ετιέν και Ρέντινγκ

Ματς για γκολ περιμένουμε σε Φρανκφούρτη και Σεντ Ετιέν όπως και στο Ρέντινγκ όπου η Κάρντιφ δείχνει πιο ώριμη να διαχειριστεί τις δικές της ικανότητες και τις ατέλειες των αντιπάλων της. Στην αποτελεσματικότητάς τους ποντάρουν σήμερα Τσέλσι και Μίντιλαντ