Πρωτιά Δρυμωνάκου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα masters

Μόλις δύο χρόνια αφότου αποχώρησε από την ενεργό δράση, ο Γιάννης Δρυμωνάκος επανήλθε σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης ως βετεράνος και απέδειξε ότι συνεχίζει να έχει τη «στόφα» του πρωταγωνιστή.
05/09/2018 • 23:09
Ο Δρυμωνάκος

Ο σπουδαίος Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε την πρώτη θέση στα 200μ. μικτή ατομική, στην ηλικιακή κατηγορία 30-34 ετών, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα masters της Σλοβενίας, τερματίζοντας σε 2:08.29, με διαφορά σχεδόν 2,5 δευτερολέπτων από τον αμέσως ταχύτερο αθλητή! Μάλιστα ο χρόνος του Δρυμωνάκου ήταν ο κορυφαίος που σημειώθηκε σε όλες τις κατηγορίες, αφού ακόμη και οι βετεράνοι μικρότερης ηλικίας (25-29 ετών) δεν κατάφεραν να πλησιάσουν την επίδοσή του.

Ακόμη ένα ελληνικό μετάλλιο στη διοργάνωση κατέκτησε ο Αριστείδης Ιωαννίδης, ο οποίος ήταν τρίτος στα 100μ. ύπτιο στην κατηγορία 45-49 ετών με χρόνο 1:07.11.
15/11/2018 • 08:00

Με κίνητρο στα δύσκολα η "γαλανόλευκη". Ματς για γκολ σε Κροατία, Αγγλία

Η Ελλάδa και η Αυστρία θέλουν τη νίκη και με βάση το κίνητρό τους μπορούν να τα καταφέρουν. Ματς για γκολ περιμένουμε στο Βέλγιο, στην Κροατία και στην φιλικά αναμέτρηση της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες

14/11/2018 • 10:51