Ανατροπή στην… ανατροπή η Εϊμπάρ

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Εϊμπάρ, καθώς επιβλήθηκε 3-2 με ανατροπή στην... ανατροπή της Χιρόνα για την 8η αγωνιστική της La Liga.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Εϊμπάρ, καθώς επιβλήθηκε 3-2 με ανατροπή στην… ανατροπή της Χιρόνα για την 8η αγωνιστική της La Liga.

Οι Βάσκοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσαρλς, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Η Χιρόνα αντέδρασε και ισοφάρισε σε 1-1 στο 40’ με τον Στουάνι, ενώ δύο λεπτό αργότερα με τον ίδιο παίκτη, έφερε το ματς… τούμπα (2-1). Το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο, επιφύλασσε κι άλλο γκολ, με τον Αρμπίγια να ισοφαρίζει σε 2-2 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα, όπως ήταν αναμενόμενο, έπεσε αισθητά, ωστόσο η Εϊμπάρ βρήκε τον τρόπο με τον Ενρίχ να φτάσει σε τρίτο γκολ (2-3) και αυτή τη φορά να διατηρήσει το προβάδισμα μέχρι το τέλος, πανηγυρίζοντας τη νίκη.