Ρεκόρ Ευρώπης ο Παλτρινιέρι
09/08/2015 • 20:00

Ο Γκρεγκόριο Παλτρινιέρι αναδείχθηκε πρωταθλητής κόσμου στα 1.500μ. ελεύθερο στο Καζάν, σε έναν τελικό που όμως σημαδεύτηκε από την απρόσμενη -και ανεξήγητη ως αυτή τη στιγμή- αποχώρηση του Σουν Γιανγκ.

Τρίτο χρυσό μετάλλιο για Κάμπελ
    09/08/2015 • 19:35

Η Μπρόντε Κάμπελ πήγε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Καζάν ως η... μικρή αδελφή της Κέιτ και φεύγει από αυτό ως η νέα μεγάλη σταρ των σπριντ.

Ξανά το χρυσό ο Σέτο
      09/08/2015 • 19:03

Ο Νταϊγια Σέτο θα είναι για ακόμη δύο χρόνια κάτοχος του παγκοσμίου τίτλου στα 400μ. μικτή ατομική, καθώς διατήρησε στο Καζάν τα... κεκτημένα της Βαρκελώνης.

«Χρυσή» η Γιόχανσον στα 50μ. πρόσθιο
        09/08/2015 • 18:40

Η Τζένι Γιόχανσον έκανε τη μεγάλη έκπληξη στον τελικό των 50μ. πρόσθιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Καζάν και κατέκτησε τον τίτλο, αφήνοντας πίσω της όλα τα φαβορί του αγωνίσματος.

Ο Γάλλος Λακούρ το χρυσό στα 50μ. ύπτιο
          09/08/2015 • 18:15
            Συγχαρητήρια του ΚΚΕ στην εθνική πόλο
            09/08/2015 • 14:37

Με ανακοίνωση που εξέδωσε του γραφείου της ΚΕ του ΚΚΕ απευθύνει συγχαρητήρια στην εθνική ομάδα πόλο των ανδρών για την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου, αλλά και στις εθνική ομάδα πόλο των γυναικών για την 6η θέση που κατέλαβαν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα υγρού στίβου.

Πανελλήνιο ρεκόρ η Εθνική γυναικών στα 4Χ100μ. μικτή ομαδική
              09/08/2015 • 11:24
                Στη 14η θέση η Ελλάδα
                09/08/2015 • 11:07

Στην 14η θέση κατετάγη η ελληνική ομάδα στα 4Χ100μ. μικτή ομαδική ανδρών, κατά την τελευταία ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος κολύμβησης του Καζάν.

Ανεβαίνει ο Φελπς
                  09/08/2015 • 10:58

Εντυπωσιακός για δεύτερη διαδοχική ημέρα ήταν ο Μάικλ Φελπς, που συμμετέχει στο πρωτάθλημα των ΗΠΑ. Μετά τα 200μ πεταλούδα (1:52.94), ο Αμερικανός κολυμβητής, σημείωσε την καλύτερη εφετινή επίδοση στον κόσμο και στα 100μ πεταλούδα, καλύπτοντας την απόσταση 50 δευτερόλεπτα και 45 εκατοστά.

Πρώτευσαν στο 4Χ100 οι ΗΠΑ
                    08/08/2015 • 20:39

Συναρπαστικός αποδείχθηκε ο τελικός της μικτής "σκυταλοδρομίας" 4Χ100μ. ελεύθερο (με τη συμμετοχή δύο ανδρών και δύο γυναικών ανά ομάδα), αγώνισμα που στο Καζάν συμπεριλήφθηκε για πρώτη φορά στο πρόγραμμα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος κολύμβησης.

Γράφει ιστορία η Λεντέκι
                      08/08/2015 • 19:50

Η Κέιτι Λεντέκι ολοκλήρωσε σήμερα στο Καζάν το «καρέ» θριάμβων στο οποίο στόχευε πριν την έναρξη του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος κολύμβησης. Η 18χρονη Αμερικανίδα επικράτησε και στα 800μ. ελεύθερο και πέτυχε κάτι που κανείς αθλητής ή αθλήτρια δεν έχει πετύχει σε αυτό το επίπεδο, να πάρει δηλαδή το χρυσό μετάλλιο σε όλες τις αποστάσεις από τα 200μ. έως τα 1.500μ.

Νταμπλ στα χρυσά η Σίμπομ
                        08/08/2015 • 19:25

Η Έμιλι Σίμπομ «μιμήθηκε» τον συμπατριώτη της Μίτσελ Λάρκιν, κάνοντας νταμπλ χρυσών μεταλλίων στα αγωνίσματα του υπτίου, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Καζάν.