Πρωταθλητές οι Φίλιππος Αμυνταίου και Ολυμπιονίκης Αγ. Ιωάννου Ρέντη

Πρωταθλητής Ελλάδας στους Άνδρες αναδείχθηκε ο Φίλιππος Αμυνταίου ο για δέκατη συνεχόμενη φορά, ενώ από τις γυναίκες τον τίτλο κατέκτησε ο Ολυμπιονίκης Αγ. Ιωάννου Ρέντη.

Πρωταθλητής Ελλάδας στους Άνδρες αναδείχθηκε ο Φίλιππος Αμυνταίου ο για δέκατη συνεχόμενη φορά, ενώ από τις γυναίκες τον τίτλο κατέκτησε ο Ολυμπιονίκης  Αγ. Ιωάννου Ρέντη.

Τα βλέμματα όλων τράβηξαν ο 40χρονος Οδυσσέας Τζιγκουζίδης ο οποίος για άλλη μια φορά δεν κατέβηκε στην κατηγορία όπεν και η Μαρία Καραγιαννοπούλου η οποία για 15η φορά νίκησε στην κατηγορία 52κ.

Από κει και πέρα οι Θεόδωρος Μασμανίδης, Βασιλική Λυμπεροπούλου και Σοφία Τσολάνη ήταν οι τρεις τζουντόκα που έφυγαν με δύο μετάλλια από το κλειστό της Αργυρούπολης.

Ο Μασμανίδης μετά τα -100 κιλά, ήταν πρώτος και στην όπεν κατηγορία, όπως και Βασιλική Λυμπεροπούλου (ήταν πρώτη στα +78 κιλά) και η Σοφία Τσολάνη, μετά την πρώτη θέση το Σάββατο στα -63 κιλά, χθες ήταν δεύτερη στην ανοιχτή κατηγορία.