Πρώτη νίκη για την εθνική επί της Λιθουανίας

Την πρώτη νίκη της πέτυχε η εθνική χάντμπολ νέων, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Β΄ κατηγορίας, που διεξάγεται στα Σκόπια.
24/07/2018 • 23:40
Μπάλα χάντμπολ
Την πρώτη νίκη της πέτυχε η εθνική χάντμπολ νέων, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Β΄ κατηγορίας, που διεξάγεται στα Σκόπια. Μετά από τρεις διαδοχικές ήττες, το συγκρότημα του Γιώργου Χαλκίδη επικράτησε σήμερα της Λιθουανίας με 39-34 (ημίχρονο 20-14), παραταύτα παραμένει στην τελευταία θέση του Α΄ ομίλου.

Να σημειωθεί ότι, μετά από αίτημα της ελληνικής αποστολής, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη του αγώνα, προς τιμήν των θυμάτων από τις φονικές πυρκαγιές στην Αττική.

Η σύνθεση της ελληνικής ομάδας: Καλόμοιρος 10, Τότος 5, Δεληζάνος 5, Κουκμίσης 10, Λιάπης 4, Τσακουρίδης, Ασβεστάς, Καραμπουρνιώτης 3, Στίγγας, Τριανταφυλλίδης 1, Κολλύρης, Κουρτίδης 1, Μαντζόπουλος, Παπαδόπουλος, Πατραμάνης, Τορνικίδης.

Η εθνική ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της την Πέμπτη (26/7, 15:00), με αντίπαλο τη Φινλανδία.
26/09/2018 • 08:16