Όγδοος ο Δρυμωνάκος στα 400 μέτρα μικτής ατομικής

26/11/2010 • 18:46
Όγδοος ο Δρυμωνάκος στα 400 μέτρα μικτής ατομικής
  • shares

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Ούγγρος Νταβίντ Βεράστο που είχε ξεχωρίσει από τις προηγούμενες φάσεις του αγωνίσματος (4'03''06), το ασημένιο ο Γερμανός Γιάνικ Λέμπερζ με 4'05''08 και το χάλκινο ο Ιταλός Φεντερίκο Τουρίνι με 4'05''24.

Αναλυτικότερα όλα τα αγωνίσματα της δεύτερης ημέρας:

ΑΝΔΡΕΣ
100μ. πεταλούδα
1. Στέφεν Ντέιμπλερ (Γερμανία)           49.95
2. Τζόερι Φερλίντεν (Ολλανδία)           50.52
3. Πέτερ Μάνκοτς (Σλοβενία)              50.92

100μ. πρόσθιο
1. Φάμπιο Σκοτσόλι (Ιταλία)              57.78
2. Χέντρικ Φελντβέιρ (Γερμανία)          58.09
3. Ρόμπιν Φαν Αγκελε (Ολλανδία)          58.68

50μ. ύπτιο
1. Στάνισλαβ Ντόνετς (Ρωσία)             22.74
2. Βιτάλι Μπορίσοφ (Ρωσία)               23.72
3. Νικ Ντριέμπεργκεν (Ολλανδία)          23.73

400μ. Μικτής ατομική
1. Νταβίντ Βεράστο (Ουγγαρία)            4:03.06
2. Γιάνικ Λέμπερζ (Γερμανία)             4:05.08
3. Φεντερίκο Τουρίνι (Ιταλία)            4:05.24

8. Γιάννης Δρυμωνάκος (ΕΛΛΑΔΑ)           4:12.15

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
100μ. ελεύθερο
1. Ρανόμι Κρομοβίντζοζο (Ολλανδία)       51.44
2. Φέμκε Χέεμσκερκ (Ολλανδία)            52.02
3. Μπρίτα Στέφεν (Γερμανία)              52.92

800μ. ελεύθερο
1. Φεντερίκα Πελεγκρίνι (Ιταλία)         8:15.20
2. Μπογκλάρκα Κάπας (Ουγγαρία)           8:18.56
3. Γκρέιν Μέρφι (Ιρλανδία)               8:19.45

50μ. πεταλούδα
1. Ινγκε Ντέκερ (Ολλανδία)               25.38
2. Χινκέλιεν Σρέουντερ (Ολλανδία)        25.49
3. Τρίιν Αλγιαντ (Εσθονία)               25.90

200μ. πρόσθιο
1. Αναστασία Τσάουν (Ρωσία)              2:22.68
2. Τάνια Σμιντ (Σλοβενία)                2:22.88
3. Κιάρα Μπογκιάτο (Ιταλία)              2:24.52

100μ. ύπτιο
1. Νταρίνα Ζέβινα (Ουκρανία)             57.57
2. Σάρον Φαν Ρούβεντααλ (Ολλανδία)       57.91
3. Ντουάνε Ντα Ρότσα Μάρκε (Ισπανία)     58.37

4Χ50μ. ελεύθερο
1. Ολλανδία (Ινγκε Ντέκερ, Φέμκε Χέεμσκερκ, Χινκέλιεν Σρέουντερ, Ρανόμι Κρομοβίντζοζο)      1:34.34
2. Γερμανία (Ντοροθέα Μπραντ, Μπρίτα Στέφεν, Λίζα Βίτινγκ, Ντανιέλα Σκρέιμπερ)      1:36.83
3. Φινλανδία (Μαρλένε Νιέμι, Εμίλια Πικαράινεν, Λότα Νεβαλάινεν, Χάνα Μαρία Σέπαλα)       1:39.02

 

Γράψτε το σχόλιο σας...
23/10/2019 • 08:00

Απειλούν οι "κοιμισμένοι γίγαντες" σε Λισαβόνα, Άμστερνταμ και Χάντερσφιλντ

Καλά παιχνίδια περιμένουμε σε Άμστερνταμ, Μιλάνο και Λισαβόνα με μικρό αβαντάζ των γηπεδούχων αλλά τις Τσέλσι και Λιόν να "χτυπήσουν" στις όποιες ατέλειες των αντιπάλων τους. Παραγωγικά περιμένουμε και τα τρία ματς της Αγγλικής League One