Πάρτι για Ικάρντι και Ίντερ

Η ισοπεδωτική Ίντερ πέρασε από την Γένοβα επικρατώντας με 5-0 της Σαμπντόριας, με τον Μάουρο Ικάρντι να πετυχαίνει τα τέσσερα από αυτά.

Ο Ιταλός επιθετικός συμπλήρωσε πάνω από 100 τέρματα με την φανέλα των και των δύο ομάδων, στην Σέριε Α.

Οι «νερατζούρι» ανέβηκαν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 55 βαθμούς και βρίσκονται στο +2 από την 5η Λάτσιο, από την άλλη πλευρά η «Σαμπ» έχει 44 πόντους και βρίσκονται στην 7η θέση.

Ο Ιβάν Πέρισιτς ήταν αυτός που άνοιξε των χορό των γκολ, κάνοντας το 1-0 στο 26ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια πήρε το όπλο του ο Ικάρντι πετυχαίνοντας τρία τέρματα μέσα σε 14’ λεπτά. Αρχικά στο 30’ ευστόχησε σε πέναλτι, γράφοντας το 2-0, πετυχαίνοντας το τρίτο γκολ για την ομάδα του ένα λεπτό αργότερα, ενώ το χατ-τρικ ολοκληρώθηκε στο 44’. Η Ίντερ στο δεύτερο μέρος έριξε τον ρυθμό, αλλά όχι και ο Ικάρντι που πέτυχε και τέταρτο γκολ στο 52ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.