Πέρασε και… περιμένει

Η Αϊντχόφεν επιβλήθηκε εύκολα με 3-1 της Χέρενφεν εκτός έδρας και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Ολλανδίας.

Η Αϊντχόφεν επιβλήθηκε εύκολα με 3-1 της Χέρενφεν εκτός έδρας και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Ολλανδίας. Αυτός είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί στις 8 Απριλίου, ενώ η PSV θα μάθει την αντίπαλό της την Πέμπτη (22/3). Στο άλλο “ζευγάρι” αναμετρώνταιι η Άλκμααρ με τη Χέρακλες.

Η Αϊντχόφεν προηγήθηκε στο 23′ με τον Λαμπιάντ, αλλά το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 1-1, με τον Ελμ στο 34′ να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους. Με την έναρξη της επανάληψης, ο Βαϊνάλντουμ στο 46′ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην PSV, τη νίκη της οποίας “κλείδωσε” ο Μάταβζ στο 50′.