Διπλή επιτυχία για τον Ιακωβίδη στους Μεσογειακούς

Δύο μετάλλια κατέκτησε ο Θοδωρής Ιακωβίδης στους Μεσογειακούς Αγώνες της Ισπανίας. Ο Ελληνας πρωταθλητής αγωνίστηκε στα 94κ. και κατάφερε να κατακτήσει το ασημένιο στο αρασέ και το χρυσό στο ζετέ.
26/06/2018 • 21:38
Ο Ιακωβίδης

Ο Ιακωβίδης με 161κ. στο αρασέ ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου, ενώ απέτυχε να σηκώσει 166κ. στην τρίτη προσπάθεια.

Στο ζετέ το ενδιαφέρον ήταν μεγάλο και ο Ελληνας πρωταθλητής σήκωσε στη 2η προσπάθεια 195κ. Στη συνέχεια σε ένα παιχνίδι τακτικής περίμενε τον Αμπντάλα, ο οποίος ξεκίνησε στα 200κ. Ο Αιγύπτιος όμως έκανε τρεις άκυρες και ο Ιακωβίδης ανέβηκε στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου.

Για την ιστορία ο μοναδικός αθλητής που συμμετείχε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο προσπάθησε να σηκώσει 201 κιλά, αλλά απέτυχε.
19/09/2018 • 08:08

Γερό αβαντάζ για την "Σίτι". Διάθεση για γκολ σε Μαδρίτη, Σέφιλντ και Μίντλεσμπρο

Με σαφές προβάδισμα παίζουν απόψε οι ομάδες του Μάντσεστερ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ισορροπημένο το εξ αναβολής παιχνίδι της Γένοβας όπως και αυτό για το κύπελλο Ιρλανδίας όπου η φορμαρισμένη Μποέμιανς απειλεί ευθέως την Ντέρι Σίτι

19/09/2018 • 10:52