Μέρλος
14/07/2018 • 18:47

Παγκόσμιος ο Μέρλος

Μεγάλη επιτυχία για τον ελληνικό στίβο, καθώς ο Αντώνης Μέρλος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ύψος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, για αθλητές κάτων των 20 ετών, στο Τάμπερε!

Οι σπουδαιότερες συμμετοχές στη διοργάνωση της Πάτρας

Το σύνολο των κορυφαίων αθλητων και αθλητριών της χώρας μας θα συμμετάσχει στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου που θα γίνει αυτό το Σαββατοκύριακο (14-15/7) στο Παμπελοπονησιακό στάδιο της Πάτρας και το οποίο θα αποτελέσει την τελευταία ευκαιρία για όσους επιθυμούν να πιάσουν το όριο πρόκρισης για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του επόμενου μήνα στο Βερολίνο.

Ιστιοπλοΐα
            13/07/2018 • 14:55

Δύο Έλληνες Ιστιοπλόοι στις ΗΠΑ

Σε δύο κατηγορίες θα εκπροσωπηθεί η ελληνική ιστιοπλοΐα στο παγκόσμιο πρωτάθλημα youth που θα διεξαχθεί στο Κόρπους Κρίστι των ΗΠΑ από 14 έως 21 Ιουλίου.

"Χρυσός" ο Σταματίου στη Δανία
              13/07/2018 • 09:36

Το χρυσό μετάλλιο στο στο Aquathlon AG 25-29 ετών στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Multisport που διεξάγεται στο Fyn της Δανίας κατέκτησε ο Δημήτρης Σταματίου.

Η Γκιρμαβίτ Γκεμπριζιχέρ
                13/07/2018 • 05:44
                  Ο Μιχάλης Ιωσηφίδης
                  13/07/2018 • 05:15

Προπονήθηκε με Ολυμπιονίκη ο Ιωσηφίδης

Πολύτιμες εμπειρίες από τη συμμετοχή του σε προπονητικό καμπ στην Ουκρανία με τον Ολυμπιονίκη, Ζαν Μπελενιούκ κέρδισε ο Έλληνας πρωταθλητής της ελληνορωμαϊκής πάλης, Μιχάλης Ιωσηφίδης.

Στίβος
                    13/07/2018 • 00:00

Προκρίσεις για Σάκη και Δρίτσα στο Τάμπερε

Στον τελικό των 3.000μ στιπλ του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος εφήβων-νεανίδων (Κ20) στο Τάμπερε της Φινλανδίας, προκρίθηκε ο Νίκος Σάκης. Ο Έλληνας αθλητής τερμάτισε στην τέταρτη θέση της πρώτης σειράς σε 8.59.58, στην πρώτη κούρσα της ζωής του, κάτω από τα 9.00.00.