Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Όγκαστ

Ο Ζακ Όγκαστ πραγματοποίησε μια ακόμα εξαιρετική εμφάνιση στη νίκη 71-66 του Νότρε Νταμ επί του Λούσβιλ.

Ο Ζακ Όγκαστ πραγματοποίησε μια ακόμα εξαιρετική εμφάνιση στη νίκη 71-66 του Νότρε Νταμ επί του Λούσβιλ. Ο όμογενής παίκτης σημείωσε έντεκα πόντους και μάζεψε δώδεκα ριμπάουντ, σε 33 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο και ένα λάθος. Αυτή ήταν η 18η εφετινή νίκη της ομάδας του σε σύνολο 25 αναμετρήσεων. Από την άλλη πλευρά, το Λούσβιλ γνώρισε την έκτη του ήττα σε σύνολο 25 αναμετρήσεων.

Από εκεί και πέρα, ο Τάιλερ Ντόρσεϊ είχε 14 πόντους στην ήττα 76-72 του Όρεγκον από το Στάνφορντ. Επίσης, ο διεθνής παίκτης είχε ένα ριμπάουντ, ένα κλέψιμο, μια ασίστ και τρία λάθη σε συνολικά 31 λεπτά συμμετοχής. Αυτή ήταν η έκτη εφετινή ήττα του Όρεγκον σε 26 αγώνες, ενώ το Στάνφορντ πανηγύρισε τη δωδέκατη εφετινή του νίκη σε σύνολο 23 αναμετρήσεων.

Τέλος, ο Πάρης Μαραγκός είχε πέντε πόντους, δυο ριμπάουντ, ένα κλέψιμο και δυο λάθη σε έντεκα λεπτά, στην ήττα 65-59 του Αμέρικαν από το Άρμι Γουέστ Πόιντ. Αυτή ήταν η 18η εφετινή ήττα της ομάδας του σε σύνολο 25 αναμετρήσεων, ενώ οι αντίπαλοι πανηγύρισαν την 15η εφετινής του νίκη σε σύνολο 26 αναμετρήσεων.