Δύο μοναδικές ισοπαλίες (vid)

Ατρόμητος και Δόξα Δράμας έχουν γράψει τη δική τους ιστορία στη μεγάλη κατηγορία, αλλά σπανίως βρέθηκαν μαζί στα σαλόνια της. Για την ακρίβεια οι δύο ομάδες έχουν κοντραριστεί μόλις δύο φορές για τη σεζόν 1980-81.

Στη μοναδική αναμέτρηση που έχουν δώσει οι δύο ομάδες στο Περιστέρι δεν αναδείχτηκε νικητής. Στις 23 Νοεμβρίου του 1980 για την 11η αγωνιστική οι Δραμινοί άνοιξαν το σκορ με τον Στράντζαλη στο 58′, ωστόσο ο Κότσαλος ισοφάρισε για τον Ατρόμητο έξι λεπτά μετά διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό 1-1.

Το ίδιο αποτέλεσμα είχε και το παιχνίδι του δεύτερου γύρου που διεξήχθη στη Δράμα στις 19 Απριλίου του 1981 για την 28η αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό με τον Η. Παπαδόπουλο, αλλά δεν κατάφεραν να γευτούν τη χαρά της νίκης καθώς ο Βασιλόπουλος δύο λεπτά πριν το τέλος έγραψε το τελικό 1-1.