|

UEFA Champions League

Καρεμπέ: «Του έκοψε το χαμόγελο ο Ρομπέρτο»

24/10/2014 09:51 Καρεμπέ: «Του έκοψε το χαμόγελο ο Ρομπέρτο»

Ο Κριστιάν Καρεμπέ μίλησε στον ιταλικό Τύπο για τη «συνήθεια επιτυχίας» που δημιουργείται στον Ολυμπιακό και την αντίδραση του προέδρου της Γιουβέντους μετά την ήττα στο «Γ. Καραϊσκάκης». ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ
Θυμωμένος ο Ανιέλι
09:17 - 24.10.2014

Το αφεντικό της Γιούβε Αντρέα Ανιέλι εμφανίζεται ιδιαίτερα δυσαρεστημένο με την ήττα της ομάδας του από τον Ολυμπιακό.
Πέρασε δωδέκατη η Τουρκία
01:10 - 24.10.2014

ΠΑΟΚ και Αστέρας Τρίπολης γνώρισαν ήττες για την τρίτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, επομένως η ισοπαλία του Παναθηναϊκού με την Αϊντχόφεν δεν ήταν αρκετή για να κρατήσει την Ελλάδα στη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας της UEFA.
Τερματοφύλακας της αγωνιστικής ο Ρομπέρτο
18:55 - 23.10.2014

Στην καλύτερη ενδεκάδα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ συμπεριλήφθηκε ο Ρομπέρτο μετά την μεγάλη εμφάνιση που πραγματοποίησε στη νίκη του Ολυμπιακού επί της Γιουβέντους.
Ρονάλντο: «Εκπληκτική η νίκη μας»
18:47 - 23.10.2014

Περήφανος που κατάφερε να βοηθήσει τη Ρεάλ Μαδρίτης να φτάσει σε ακόμα μία νίκη, δήλωσε ο Κριστιάνο Ρονάλντο μετά το 3-0 επί της Λίβερπουλ για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.
Επανάληψη ή λεφτά ζητά η Σπόρτινγκ
15:24 - 23.10.2014

Την επανάληψη του αγώνα με τη Σάλκε ή την καταβολή του μπόνους της ισοπαλίας ζητά η Σπόρτινγκ Λισαβόνας. Η γερμανική ομάδα επικράτησε με 4-3, χάρη σε ένα πέναλτι που ποτέ δεν έγινε και αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο διαμαρτύρονται οι Πορτογάλοι.
Πράετ: «Κουραστήκαμε...»
14:52 - 23.10.2014

Την άποψη ότι η Αντερλεχτ θα είχε επικρατήσει της Αρσεναλ στο εντός έδρας ματς του τέταρτου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ, αν δεν υπήρχε ο παράγοντας κόπωση για τους Βέλγους, εξέφρασε ο Ντένις Πράετ.
Τσέρτσι: «Εξαιρετική ομάδα ο Ολυμπιακός»
14:44 - 23.10.2014

Ο Αλέσιο Τσέρτσι δεν εξεπλάγη από τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Γιουβέντους.
Ζέσους: «Αξίζαμε περισσότερα»
14:37 - 23.10.2014

Την άποψη ότι η Μπενφίκα έπρεπε να έχει φύγει νικήτρια από το γήπεδο εξέφρασε ο προπονητής της Ζόρζε Ζέσους, μετά το τέλος της αναμέτρησης με τη Μονακό για τον τρίτο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ (0-0).
Τακινάρντι: «Οι ιταλικές ομάδες υποφέρουν σε επίπεδο Τσάμπιονς Λιγκ»
14:29 - 23.10.2014

Η Γιουβέντους δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο και γι' αυτό έχασε στο «Γ. Καραϊσκάκης» σύμφωνα με τον Αλέσιο Τακινάρντι.
Mίτσελ: «Ευχαριστώ τους παίκτες μου και τους οπαδούς»
14:12 - 23.10.2014

Ο Μίτσελ με μήνυμά του στο Twitter ευχαρίστησε τους παίκτες του αλλά και τους οπαδούς του Ολυμπιακού για τη χθεσινή νίκη επί της Γιουβέντους.