| | | |

Euroleague

Αν είσαι Μακάμπι ξέρεις!

16/04/2014 23:55 Αν είσαι Μακάμπι ξέρεις!

Η πρώτη ομάδα των τεσσάρων προημιτελικών της Ευρωλίγκας που κατάφερε να «σπάσει» αντίπαλη έδρα είναι η Μακάμπι Τελ Αβίβ. Η ομάδα του Σοφοκλή Σχορτσανίτη χρειάστηκε παράταση (κ.δ. 87-87) για να περάσει από το Μιλάνο (99-101) και να κάνει το 1-0 στη σειρά. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ
Ράιτ: «Ξεκούραση και επιστροφή»
23:03 - 16.04.2014

Ο Ζάκαρι Ράιτ με μήνυμα στον προσωπικό του λογαριασμό σε social media χαρακτήρισε σκληρή την ήττα από την ΤΣΣΚΑ, αλλά μονόδρομο την επιστροφή του Παναθηναϊκού στο δεύτερο ματς με τους Μοσχοβίτες.
«Ρώσικη εφεύρεση» οι δηλώσεις Διαμαντίδη
22:48 - 16.04.2014

Μετά το τέλος του αγώνα της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με τον Παναθηναϊκό, σύμφωνα με ρώσικη ιστοσελίδα ο Δημήτρης Διαμαντίδης φαίνεται να έκανε δηλώσεις εναντίον της διαιτησίας «φωτογραφίζοντάς» την ως κύρια αιτία της ήττας της ελληνικής ομάδας.
Αλβέρτης: «Τίποτα δεν τελείωσε...»
22:28 - 16.04.2014

Ο Φραγκίσκος Αλβέρτης παραδέχτηκε πως ο Παναθηναϊκός έχασε μεγάλη ευκαιρία να «σπάσει» την έδρα της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, ωστόσο ξεκαθάρισε πως δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμη.
Μεσίνα: «Πλέον ξέρουμε καλύτερα»
22:12 - 16.04.2014

Ικανοποιημένος με τη νίκη της ΤΣΣΚΑ επί του Παναθηναϊκού για την πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ της Ευρωλίγκα δήλωσε ο Ετόρε Μεσίνα.
Σλούκας: «Ο Ρέγες έπεφτε σαν παιδάκι»
21:48 - 16.04.2014

Στη συμπεριφορά των παικτών της Ρεάλ Μαδρίτης στάθηκε ο Κώστας Σλούκας εν όψει του δεύτερου αγώνα με τη «βασίλισσα» για τα πλέι οφ της Ευρωλίγκα.
Πονοκέφαλος και με Ντάνστον!
21:15 - 16.04.2014

Άλλο ένα πρόβλημα στον Ολυμπιακό εν' όψει του δεύτερου αγώνα με τη Ρεάλ, καθώς ο Μπράιαντ Ντάστον προπονήθηκε τη Μ. Τετάρτη με πρησμένο αντίχειρα.
ΠΑΟ, μπορείς!
20:59 - 16.04.2014

Ο Παναθηναϊκός κοίταξε στα μάτια την ΤΣΣΚΑ, έχασε πολλές ευκαιρίες να φύγει με το «διπλό» από τη Μόσχα και τελικά ηττήθηκε με 77-74 στην παράταση, δείχνοντας πάντως πως μπορεί να «σπάσει» την έδρα των Ρώσων.
Μπαρτζώκας: «Πολλές φορές flopping από τη Ρεάλ»
20:57 - 16.04.2014

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε για «θέατρο» από πλευράς παικτών της Ρεάλ στο πρώτο παιχνίδι και τόνισε πως οι παίκτες του πρέπει να είναι πιο έτοιμοι πνευματικά στο δεύτερο.
Αμφίβολος με ίωση ο Περπέρογλου
19:45 - 16.04.2014

Ο Στράτος Περπέρογλου είναι αμφίβολος για το δεύτερο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τη Ρεάλ τη Μ. Πέμπτη, καθώς ταλαιπωρείται από ίωση.
Αναζητώντας τον άσο στο μανίκι
18:00 - 16.04.2014

Ο Χρήστος Καούρης γράφει, στο προσωπικό του γκολ στο Novasports.gr, για το 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης από τον Ολυμπιακό και πετά το μπαλάκι της συνέχειας στον προπονητή των πρωταθλητών Ευρώπης.