Εύκολο βράδυ για την Ίντερ

Η Ίντερ δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στην Παλέρμο καθώς τη νίκησε 3-1 και συνέχισε να καταδιώκει τη Φιορεντίνα.

Οι «νεραντζούρι» επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τη Γιουβέντους και ουσιαστικά «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, ο Λιάγιτς άνοιξε το σκορ στο ενδέκατο λεπτό ενώ στο 23ο λεπτό ο Ικάρντι διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Βάσκεζ μείωσε σε 2-1 για την Παλέρμο αλλά στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 54ο λεπτό ο Πέρισιτς σκόραρε για το 3-1, «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα του, η οποία έφτασε τους 51 βαθμούς ενώ η Παλέρμο έμεινε στους 27 βαθμούς.